Design a site like this with WordPress.com
Začít

Audiokniha: Správná pětka – Pětka opět v akci

Před pár dny jste tady mohli číst recenzi na audioknihu Správná pětka. Pětka na ostrově pokladů. Psala jsem, že aktuálně posloucháme s dětmi před spaním druhý díl a že bude asi chvíli trvat, než se objeví recenze i na něj. Jak vidíte, nestalo se. Musím se totiž přiznat. Už jsem si nepamatovala, jak to dopadne, a tak jsem audioknihu doposlouchala sama, při práci. 😀 Že byla opět skvělá, to asi psát ani nemusím. To je nejspíš jasné. Miluji tuto 21 dílnou sérii Enid Blytonové. A recenze na audioknihu Pětka opět v akci? Tady je!

Název: Správná pětka 2. Pětka opět v akci

Autorka: Enid Blytonová

Interpretka: Michaela Maurerová

Typ: Audiokniha

Vydatel: OneHotBook

Formát: 1CD mp3
Délka nahrávky: 4 hodiny 14 minut

Recenze:

Maminka Anny, Dicka a Juliána dostala spálu. Jelikož je to infekční nemoc, není vhodné, aby děti přijely na Vánoce domů. Jenže, přece je nenechají v internátní škole? Dospělí rozhodnou, že se děti vrátí do Kirrinu, k tetě a strýci a své kamarádce George. Ostatně ta chodí první rok s Annou do školy a je nadšená. Jen jí ještě všechno nejde tak, jak by mělo. A protože i Dick a Julián jsou kvůli nemoci pozadu, strýc Quentin dětem zajistí učitele na doučování.

Pan učitel Roland, není zrovna dvakrát milý. Vadí mu psi a nechce, aby si George vozila do vyučování Tima. Navíc jí ustavičně říká Georgino, čímž ji rozčiluje. Ostatní děti s ním problém nemají. Ale George se na něm prostě něco nezdá. Stejně jako Timovi.

Ač se může zdát, že tento díl bude samé učení a tím pádem nuda, opak je pravdou. Děti totiž zajdou na Kirrinský statek, kde objeví tajné skrýše. V jedné z nich se ukrývá podivná mapa, která vede do tajné cesty. Jenže kde cesta začíná a kam vede?

Nebudu prozrazovat, jak to bude dál. Jen naznačím, že se v domě cosi důležitého a vzácného ztratí a děti se pustí do pátrání. A jak to dopadne? To si můžete poslechnout.

Audiokniha je to kraťoučká, trvá jen něco málo přes 4 hodiny. Navíc, komu vadí pomalé vyprávění, jako mně, může si ji přes aplikaci Audiolibrix trochu zrychlit. Já bych mohla tyto příběhy poslouchat do nekonečna. I v dospělosti mě pořád baví, a to i přesto, že většinu dílů jsem četla v dětství. Některé i vícekrát.

Enid Blytonová měla dar, díky kterému dokázala věrně zachytit kouzlo přátelství, vzácnost domova a vygradovat napětí tak, že malý (a občas i velký) čtenář ani nedýchá. Michaela Maurerová navíc knížku opět bravurně namluvila. Její vyprávění prostě zaujme i ty, co normálně moc neposlouchají, jako je třeba náš Jiřík.

Už se nemůžu dočkat, až vyjde třetí díl, který nejspíš pozdržela aktuální virová situace. I tak by mohli vydávat rychleji. 🙂

Hodnocení: 100 %

Audioknihu Správná pětka opět v akci koupíte na stránkách OneHotBook, nebo si ji stáhnete přes aplikaci Audiolibrix.

Enid Blytonová

Kdo byla Enid Blytonová?

(1897–1968)

Britská spisovatelka, původním povoláním učitelka, se v literatuře zkoušela prosadit nejprve jako básnířka a adaptátorka antických mýtů. Prózy pro děti začala psát vpředvečer druhé světové války (Dobrodružství na ostrově, 1938) a ještě ve válečných letech se proslavila seriály o partách Nejprotivnější kamarádky (od 1940) a Správná pětka (od roku 1942; česky kompletně vydalo nakladatelství Egmont). S úspěchem se setkal i její patnáctisvazkový cyklus Tajná sedma (od roku 1949). Diváci kanálu ČT 😀 ji znají také díky příhodám Noddyho z říše hraček (knižně od roku 1960). Blytonová patří k nejplodnějším anglickojazyčným autorkám literatury pro děti a mládež: napsala přes 600 děl, dočkala se překladů v 90 zemích, stala se čtvrtou nejvydávanější spisovatelkou všech dob a především – příběhy jejích hrdinů se těší neutuchající oblibě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: