O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi

Roztomilou dětskou knížku O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi jsem chtěla číst hlavně já sama, přestože se jedná o publikaci určenou dětem. Její autorkou je Petra Martišková, jejíž knížky mám moc ráda. Netušila jsem, že mě okouzlí jak příběh samotný, tak překrásné ilustrace Marie Nováčkové. Jsem na akvarely zatížena, protože tuto techniku sama moc ráda používám, a tak jsem se u pohádky doslova kochala. 

Název: O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi

Autorka: Petra Martišková

Ilustrátorka: Marie Nováčková

Nakladatelství: Bambook (Grada)

Počet stran: 66

Rok: 2020

Recenze:

Rozárka Čarodějná je malá holčička, která se narodila dvěma čarodějům. Protože jejich řemeslo už je těžko uživí, přijal tatínek místo školníka. Jenže do čarodějné školy je to teď daleko a tak musí Rozárka nastoupit do druhé třídy v opravdové lidské škole. Vůbec se jí tam nechce. Není divu, když ji trápí zlobivý Pepík, který využívá postu ředitelského synka. Rozárka nechce kouzlit, aby se neprozradila. Jenže Pepíkovy lumpárny jsou čím dál horší…

Petra Martišková napsala jednoduchou ale roztomilou pohádku pro děti, ideální pro první čtení. Není dlouhá, takže se u ní děti nebudou nudit a bude jim příběh pěkné odsýpat. Díky tomu, že nechybí ani lehká detektivní zápletka, budou děti vtaženy do děje, poučí se a ještě si mohou zahrát na detektivy. 

Jak už jsem psala, tahle knížka je mi sympatická nejen díky příběhu ze školních lavic, který děti jistě zaujme od prvních řádek, ale i díky nádherným ilustracím Marie Nováčkové. Nevím to sice jistě, ale řekla bych, že jsou tvořeny starým dobrým akvarelem. A ten má své nezaměnitelné kouzlo. Vždyť jen ta paní učitelka! A jak dokázala ilustrátorka znázornit kouzlo…. Dokonalost! 

Zatím jsem si knížku během cesty autem přečetla já sama. Až bude po dovolené více klidu, začnu ji číst i dětem. Věřím, že Rozárka si je získá tak jako mě. Už jen proto, že mé školkou (ne)povinné dětičky milují čtení o škole. 

Hodnocení: 100 %

Knížku O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi můžete koupit na stránkách nakladatelství Grada, kterému moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s