Petrademone – Kniha bran: fantasy, která vás pohltí

Když už sáhnu po nějaké fantasy, tak to už musí být… Většinou si je vychutnávám opravdu jen jednou za čas. Tentokrát jsem dostala nabídku recenzovat novinku spisovatele Manlia Castagny. Jedná se o sérii Petrademone a konkrétně její první díl Kniha bran. Hlavní hrdinkou je 13 dívka Frida, která přijde o rodiče při tragické nehodě. Přijíždí žít na italské panství Petrademone ke svému strýci Barnabovi a tetě Cat. Rozhodně netuší, že tu zažije nečekané dobrodružství.

Název: Petrademone – Kniha bran

Autor: Manlio Castagna

Nakladatelství: Bookmedia

Počet stran: 256

Rok: 2020

Recenze:

Jak už asi tušíte, jedná se o sérii určenou mladším čtenářům. Vzhledem k tomu, že hlavním hrdinům je kolem 13 let, doporučila bych četbu určitě dětem v tomto věku, možná i trochu mladším. A rozhodně si ji mohou přečíst i starší a klidně i dospělí čtenáři, protože mě kniha moc bavila a rozhodně jsem neměla pocit, že čtu dětskou knihu! Naopak. V některých scénách mi přišla pro děti až moc drsná…

Frida panství Petrademone zná již z dřívějška. Jezdila sem s rodiči a moc se jí tu líbilo. Strýc s tetou milovali psy a měli smečku nádherných border kolií. Jenže když Frida přijíždí, zjišťuje, že z ní zbyli jen tři psi. Kam se poděl ten zbytek? Podle strýce zmizeli jeho psi stejně záhadně, jako psi ostatních lidí v okolí. V novinách je čím dál více takových příspěvků. To Fridu zaujme. Když se pak seznámí s dvojčaty od sousedů, kluky Tomem a Gericem, kterým se rovněž ztratil milovaný pes, pustí se společně do pátrání.

Stopy je zavedou do vily Starého Droga. Podivína, jehož dům i zahrada páchnou rozkladem a uvnitř údajně vězní bláznivého syna. Děti ovšem brzy zjistí, že je to všechno trochu jinak. Také pochopí, že tady nejde o běžné detektivní pátrání, ale že jsou ve hře kouzla a čáry. V tu chvíli už to dochází i čtenáři. Až dosud se totiž příběh tváří jako napínavá detektivka s dětskými hrdiny, kde se sice dějí trochu podivné věci, ale ty se pořád ještě dají rozumně vysvětlit.

Fantasy prvků přibývá podle toho, jak se děti noří do odhalování pravdy. Napětí se stupňuje a čtenář občas zapomíná i dýchat. Mně osobně se kniha opravdu moc líbila a už se těším na další díl. Asi je vám totiž jasné, že se záhady příliš nevyřešily. Naopak. Konec zůstal opravdu hodně otevřený.

Upozorním ale slabé povahy a milovníky psů, že ne vždy se tento román čte lehce. Nechybí v něm různé nechutnosti, hlavně co se týká Starého Droga, věznění živé bytosti v řetězech, ale také ubližování zvířatům, hlavně psům. To byly chvíle, kdy mi dokonce ukápla slza a tuším, že hodně lidí to od čtení odradí. Byla by to ale škoda, protože kniha je opravdu výborná, příběh tajemný a pozornost si zaslouží. Navíc věřím, že v dalších dílech budou tyrani a viníci spravedlivě potrestáni. Nebo ne?

Mně na tomto románu nejvíce imponovala tajemná atmosféra italského panství, tajemství domu Starého Droga a samozřejmě psi, kolem kterým se to všechno točí. Knížka mě zaujala na první pohled už krásnou zdařilou obálkou, která přesně popisuje to, co od ní mohou čtenáři očekávat a co také dostanou. Za mě je to rozhodně velké a velmi příjemné překvapení!

Hodnocení: 90%

Knihu Petrademone – Kniha Bran můžete zakoupit na stránkách Bookmedia, kterým tímto děkuji za poskytnutí recenzního výtisku a za skutečně neobvyklé a napínavé čtení.  

2 komentáře: „Petrademone – Kniha bran: fantasy, která vás pohltí

  1. Ahoj Sabi,
    kniha vypadá zajímavě, ale docela se bojím těch pejsků, já to vždy nesu špatně, když někde trpí zvířata. Už jako dítě jsem brečela u Odysea, na kterého čekal věrně jeho pes (a zase slzím:-(
    Jsem zvědavá, co budeš psát o těch dalších dílech:-)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s