Design a site like this with WordPress.com
Začít

Anne Jacobs a její tvorba

Anne Jacobsová, Marie Lamballe nebo Leah Bach. To všechno jsou pseudonymy/jména autorky, která české čtenáře okouzlila famózní ságou z prostředí německé textilní továrny, jenž začíná před válkou a ukrývá nejedno rodinné tajemství. Také já jsem podlehla a jako milovnice ság si musela pořídit první díl série Panský dům. Tehdy jsem vůbec netušila, jak velkolepé dílo držím v ruce a že brzy budou následovat další dva díly. V současné době přichází na pulty knihkupectví čtvrtý díl této ságy – Panský dům – Návrat. Knihy Anne Jacobs vydává Euromedia Group a co si budeme povídat, lákají nejen tím, že se jedná o úspěšné ságy, ale především překrásnými obálkami, které chce prostě mít v knihovně každý knihomol hltající ženské romány a ságy. Autorka toho ale napsala mnohem víc. Kdo tedy ve skutečnosti je Anne Jacobs? A jaké knihy už jste od ní mohli číst?

Kdo je Anne Jacobsová

Anne Jacobs se narodila v Německu v roce 1941. Vyrostla v Dolním Sasku a vystudovala nejprve hudbu a jazyky. Byla učitelkou na střední škole, pracovala v knihkupectví a stala se maminkou dvou dcer. Teprve poté se začala věnovat vlastní literární tvorbě, i když krok za krokem. Na svou první knihu si počkala nějaký čas. Stálo to však za to, protože její styl je přímočarý, vytříbený a číst její knihy je potěcha pro srdce i mysl. Její postavy si zamilujete i je budete nenávidět. Budete chtít vědět, jak žijí dál, jaké jsou jejich další osudy a těžko se s nimi budete loučit. V současné době má autorka na svém kontě kolem 20 knih, které vychází nejen pod jejím jménem Anne Jacobs, ale i pod pseudonymy Marie Lamballe a nově i Leah Bach. Pojďme se podívat, jaké série a knihy už jste od ní mohli číst a co by vám nemělo uniknout.

Série a ságy Anne Jacobsové

České čtenářky si Anne Jacobs naprosto získala již zmíněným románem Panský dům, což byl první díl k nejprve třídílné a nyní již čtyřdílné sáze z prostředí textilní továrny. Sledujeme v ní životy sourozenců rodiny Meltzerů, kterak se protloukají životem a bojují o své sny a lásky proti předsudkům a společenským pravidlům, jenž byly v době předválečné a válečné téměř nepřekonatelné.

Po prvním díle následovaly ještě knihy Panský dům a jeho dcery, Panský dům a jeho dědictví a v současné době je nejnovějším dílem Návrat.

Po Panském domu se čtenářky mohly s dílem autorky setkat ještě v dalších dvou sériích – Kavárna U Anděla a Venkovské sídlo. Obě série mají po třech dílech a jsou stejně oblíbené a populární, jako Panský dům.

Marie Lamballe a její knihy

Současně s autorčinými sériemi vycházely i samostatné romány, kde se minulost a současnost proplétají v jedno a hlavní hrdinky odkrývají dávná tajemství, která mění jejich současné životy. První knihou, která vyšla pod pseudonymem Marie Lamballe a uchvátila na první pohled opět překrásnou obálkou je Hortenziová zahrada. Já jsem příběh mladé talentované sochařky, která se dostane do kláštera, aby v něm restaurovala sochy a odkryla dávné tajemství, četla doslova jedním dechem. Ve čtečce na mě čekají další knihy autorky – Hluboká modř moře a Maják na útesech. Stejně jsem přesvědčená, že i když je mám jako e-knihy a místa na papírové knihy mám opravdu málo, budu si je muset nakonec pořídit v hmotné podobě. Protože tyto kousky musíte mít už pro jejich překrásné obálky.

Nová série na obzoru

V současné době přichází na knižní pulty nejnovější kniha autorky a zároveň první díl nové série – Nebe nad Kilimandžárem. Tu vydává pod pseudonymem Leah Bach a spolu s hlavní hrdinkou nás zavede do exotických zemí, kde mladá manželka obchodníka s kořením hodlá začít nový život. Tuto knihu jsem zatím nečetla, ale samozřejmě jako milovnice knih této autorky si ji nenechám ujít.

Znáte knihy Anne Jacobsové? Četli už jste od ní něco, nebo máte dokonce doma sbírku všech jejích dosud vydaných knih?

Já mám čtyři jako klasické knihy a asi pět jako e-knihy. Rozhodně si ale hodlám pořídit i ty ostatní. Kupuji většinou ZDE, nenajdu-li někde jinde nějakou akční nabídku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: