Design a site like this with WordPress.com
Začít

Martina Novotná – Vražda nepočestné panny

Moravské případy Viléma z Frejštejna a jeho přítele, Jakuba de la Vega, se kterými jsem měla možnost se poprvé seznámit v knize Ďábel z Frejštejna (recenze zde), jsou zpět. Před pár dny jsem v noci dočetla druhý díl – Vražda nepočestné panny a jsem nadšená ještě více. Tohle je plnokrevná detektivka, která vás pohltí od prvních stránek.

Název: Vražda nepočestné panny

Autor: Martina Novotná

Nakladatelství: Knihy s úsměvem

Počet stran: 256

Rok: 2021

Recenze:

Vilém z Frejštejna přijde o domov. Hrad jeho otce zabrali vojáci krále Václava II. Vilémův otec přišel jak o panství, tak o život. A Vilém spolu s Jakubem prchají, aby unikli vojákům a zachránili se. Dostanou se až na Corštejn, kde „vládne“ dobrá paní Anna, které však kdysi pán z Frejštejna umučil manžela. Jak se zachová? Přijme Viléma s jeho přítelem v dobrém, nebo se bude chtít mstít za smrt manžela? A jak se vypořádá s tím, že její jediná dcera Eliška se do Viléma nejspíš zamilovala?

Aby byla situace ještě zamotanější, dojde na hradě Corštejně k záhadné smrti purkrabího, v lesích kolem Corštejna řádí lapkové a vraždí kupce i pocestné a na hradě se nečekaně objeví panna Hedvika, jejíž úmysly nejsou příliš čestné.

Tahle detektivka je čtivá a napínavá od samého začátku až do konce. I když jsem sice tušila, kdo je pachatelem, bavilo mě to opravdu moc. Příběh je výborně vystavěný, postavy ve vás vyvolávají emoce a buď si je zamilujete, nebo je budete nesnášet. Hlavní hrdina Vilém není úplně takovým tím prvoplánovým klaďasem, ale už to není mladíček, který hledá sukně své mámy, aby se pod nimi schoval. Začíná se projevovat a je to stále zajímavější.

Nejsympatičtější je mi však Jakub de la Vega, protože si prožil své, a přesto zůstal čestným člověkem – a především chytrým až důvtipným. Hodně mi připomíná mého oblíbence – Oldřicha z Chlumu (z knih Vlastimila Vondrušky) jen v mladším provedení. I s ním jsem samozřejmě prožívala všechno od prvních řádků a těším se, až se s ním znovu setkám a zjistím, jak se jeho příběh bude vyvíjet dál. Tyto knihy totiž na rozdíl od těch Vondruškových nepřeskakují v čase, ale pohltí vás i vlastním příběhem hrdinů. Vyšetřování je tam v podstatě jako hodně zajímavá zápletka, která knihu oživuje.

Hodnocení: 10/10

Knihu Vražda nepočestné panny můžete zakoupit na e-shopu Knihy s úsměvem.

1 komentář: „Martina Novotná – Vražda nepočestné panny

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: