Přečtené knihy – duben 2021

Duben byl náročný především psychicky. Řešila jsem plno osobních problémů, do toho děti neustále na krku a do toho mou práci. Není tedy divu, že jsem přečetla jen pět tenkých knížek, dva komiksy a poslechla si jednu dětskou audioknihu. Vybírala jsem si hlavně nenáročné čtení, u kterého se nemusí moc přemýšlet a rychle utíká. Tak pojďme na to. 🙂

Vojtěch Matocha – Prašina

Prašinu mám všechny tři díly jako e-knihy, a tak jsem se s chutí pustila do toho prvního, po večerech, kdy jsem uspávala děti. Ano, jsou je jim sice 4 a skoro 6 let, ale stále uspávám. Je to totiž většinou rychlejší. Takže až na výjimky si užívám klidný večer, kdy si u nich mohu číst.

Prašina mě překvapila. Netušila jsem vůbec, o čem bude, ale věděla jsem, že je to dobrodružný příběh pro starší děti, který je opravdu dobře hodnocený. Myšlenka části Prahy jako místa bez elektrické energie, kde se stále žije „po staru“ mě ale hodně překvapila. Nemůžu úplně říct, že je to můj šálek kávy, ale je to napsáno moc dobře, je to napínavé a časem si určitě přečtu další díly.

Hodnocení: 3/5

Konec plýtvání jídlem

Tohle je kniha z nakladatelství Kazda z edice Smarticular. To je web, kde se snaží uživatelé najít řešení pro udržitelnou domácnost bez chemie, šetřit naši zemi i peněženku atd. Plýtvání jídlem mě hodně trápí, a i když se snažím, tak s mým manželem, který vždy nakupoval víc než „do zásoby“, to prostě nešlo. Teď se situace dost změní, takže doufám, že se mi podaří konečně vařit efektivně a nenakupovat jídlo, které bych vyhazovala.

Hodnocení: 4/5

Vražda nepočestné panny od Martiny Novotné

Tohle je druhý díl ze série moravských historických detektivem s Vilémem a Jakubem. Autorka je tentokrát přemístí na hrad Corštejn, kde, zdá se, bude mít Vilém konečně štěstí v životě. Jenže i tohle štěstí se pokazí a on je obviněn z vraždy, kterou nespáchal. Je na jeho příteli Jakubovi, aby dokázal, jak je to doopravdy. Tohle je moje nová závislost. Opravdu skvělá detektivka, na které je vidět, že se autorka kus od kusu lepší. Už abych držela v ruce třetí díl!

Recenzi najdete zde.

Hodnocení: 5/5

Vraždy v Cherringhamu

Na začátku měsíce mi dorazil recenzní výtisk Záhada panství Mogdon, což byl druhý díl ze série Vraždy v Cherringhamu. Jelikož se jedná o detektivní série z malého anglického městečka připomínající Vraždy v Midsomeru, nebo vyšetřování slečny Marplové. Po přečtení druhého dílu jsem usoudila, že tahle detektivní řada mě bude opravdu bavit a chci si přečíst i ten první – Mrtvá v Temži, který byl o chlup lepší. Dvojice rozvedené matky dvou dětí Sarah a detektiva ve výslužbě, vdovce Jacka mě hodně baví a jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Je to takové nenáročné čtení, u kterého si skvěle odpočinete.

Recenze si můžete přečíst po prokliknutí názvů knížek. 🙂

Ateliér špičatých klobouků 1

Jak jsem psala, vyhledávala jsem v dubnu především odpočinkové čtení. Proto jsem sáhla opět i po dvou komiksech. První byl Ateliér špičatých klobouků – první díl, kde jsem se seznámila s hlavní hrdinkou, dívkou Coco, jež od malička touží čarovat, až se jí to vyplní. Myslím, že tento komiks potěší především milovníky Čarodějovy nevěsty.

Recenze zde.

Hodnocení: 4/5

Wonder woman: Útok na Amazonky

Druhý komiks byl trochu náročnější, ale i tak jsem ho jako malinu slupla za jeden večer. Prostě jsem se nedokázala odtrhnout. Jedná se o Útok na Amazonky, kde bojuje opět moje oblíbená hrdinka – Diana. Zde se postaví mocnému Darkseidovi, který touží získat Dianin domov, bájný ostrov Themiscira, na kterém žijí Amazonky.

Recenze zde.

Hodnocení: 5/5

Audiokniha: Pavel Mondschein – Bordeří povídačky 2

Audioknihu Pavla Mondscheina jsem kdysi dostala jako propagační materiál přímo od autora i s jeho knihami. Nebyla však možnost, pustit si CD a poslechnout si příběhy. Nedávno jsem však objevila, že tato audiokniha je na Audiolibrixu k dispozici zdarma. A tak jsem si ji stáhla a konečně si ji poslechla – v MP3 verzi. I když jsem zatím nečetla první díl povídaček, rozhodně jsem si poslech užila. Petra Výtvarová Krausová je totiž doslova kouzelnice. Co ta dokáže s hlasem, to je neuvěřitelné. Mohla bych ji poslouchat stále dokola jen díky tomu, jak úžasně to načetla. Ať už jste první díl četli nebo ne, určitě si tohle stáhněte a poslechněte. Věřím, že vás to uchvátí stejně, jako mě.

Hodnocení: 4/5 (ale interpretka má plný počet a ještě víc!)

A to je vše… 🙂 Nakonec toho není zase tak málo, ne? Já vím, proti některým, kteří přečtou i patnáct, dvacet a více knížek, je tohle nic, ale já čtu hlavně abych se odreagovala, odpočinula si a užila si čtení. I když mě mrzí, že se hned tak nedostanu ke knihám, které jsem si pořídila, jsem ráda, že jsem při všem tom zmatku a zápřahu přečetla alespoň toto. 🙂

Jedna vášnivá čtenářka komiksů 😀

Mějte se pěkně a čtěte!

Vaše Sabi

A kdybyste ještě neměli žádný dárek ke dni dětí, mrkněte na můj e-shop a pořiďte nějakou krásnou knížku třeba tam. 🙂

2 komentáře: „Přečtené knihy – duben 2021

Add yours

 1. Ahoj Sabi,
  já si myslím, že se dvěma dětmi, prací a psaním toho přečteš fakt dost:-) Nemluvě o porovnání s mými miláčky, kteří nezvládnou ani dvacet knih za 4 roky… Zaujaly mě ty britské detektivky, ty by se mi mohly líbit. Prašinu čte teď syn kolegyně a líbí se mu. Já to vůbec neznám:-) Mimochodem, mám teď docela čtenářskou krizi. Sice jsem přečetla asi šest knih, ale kromě jedné jsou to samé harlekýnky…Docela bída:-D
  Měj se krásně!

  To se mi líbí

  1. Ahoj Haničko, i na Harlequinky u mě občas dojde řada. Někdy je prostě potřeba vypnout a vykašlat se na oduševnělou literaturu. Někdo čučí na seriály a Výměnu manželek, někdo čte Harlequinky.

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: