Komiks: Kamome Širahama – Ateliér špičatých klobouků 1

Máte rádi Čarodějovu nevěstu? Milujete příběhy o malých (i větších) čarodějích a čarodějnicích? Tak si představte něco jako Harryho Pottera v sukních ztvárněného v komiksu. Zní to lákavě, že? A přesně takový je nový komiks z nakladatelství CREW – Ateliér špičatých klobouků. Mně se dostal do rukou první díl a naprosto jsem si ho zamilovala. Tohle je prostě dokonalé, pohádkové, magické, hravé, napínavé… jo a myslím, že to pohltí dospělé, dospívající i děti.

Název: Ateliér špičatých klobouků 1

Autor: Kamome Širahama

Nakladatelství: CREW

Rok: 2020

Recenze:

Hlavní hrdinkou tohoto povedeného čarodějnického komiksu, který spatřil světlo (českého) světa v říjnu loňského roku, je Coco. Dívenka z krejčovské rodiny, která od dětství touží stát se čarodějkou. Tou se však stát nemůže – nemá k tomu vrozené schopnosti. A není jí nic platná ani čarodějnická knížka s hůlkou, kterou kdysi od kohosi koupila na trhu místo jahod. Neví, jak ji použít.

Jenže jednoho dne se u nich objeví zvláštní zákazník, který čarovat dokáže. Dívka vidí, jak čaruje a pak to samozřejmě zkusí také. Zjistí totiž, že kouzla se neříkají, ale kreslí. Ovšem i správná kresba kouzla vyžaduje zručnost a cvik, takže se stane to, co se stát nemá. Naštěstí se podivný návštěvník vrátí. Coco ho zaujala již při jeho první návštěvě. Teď však pochopí, že aby vše napravili, musí ji vzít s sebou do svého ateliéru špičatých klobouků. Coco se má stát jeho učednicí. Jenže to není tak snadné. Nejprve je potřeba vykonat zkoušku. A ta může být smrtelně nebezpečná.

Tato manga je milá, kouzelná, pohádková, ale zároveň napínavá. Jak už jsem zmínila v úvodu, zaujme určitě všechny, které okouzlila Čarodějova nevěsta. Na rozdíl od ní mi však tady přišlo vše zcela srozumitelné, neztrácela jsem se, nemusela jsem se vracet v textu atd. Zkrátka tohle je komiks podle mého gusta a myslím, že můžu s klidem napsat, že jsem se zamilovala. 🙂

Ateliér špičatých klobouků je manga série, která má v současné době v českém prostředí vydané již tři díly. Asi ani není nutné psát, že si co nejdřív pořídím i ty další dva, protože tohle je prostě boží. Jsem neskutečně zvědavá, jak si Coco bude v čarodějnické škole počínat a jak se vypořádá s tím, že na rozdíl od jejích kolegyněk ona nemá vrozený čarodějnický talent. Má vůbec šanci se zařadit po jejich bok? A jak ji ostatní dívky přijmou mezi sebe? A koneckonců – kdo je onen tajemný čaroděj, který Coco kdysi dávno prodal její čarodějnou knížku?

Hodnocení: 10/10

Mangu Ateliér špičatých klobouků zakoupíte na stránkách nakladatelství CREW.

1 komentář: „Komiks: Kamome Širahama – Ateliér špičatých klobouků 1

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: