Matthew Costelo a Neil Richards – Vraždy v Cherringhamu – Mrtvá v Temži

Malé městečko Cherringham se zdá příliš poklidné, aby se v něm dělo jakékoliv násilí. A přesto je jednoho dne nalezena mrtvá mladá žena na břehu řeky Temže. Policie případ uzavře jako sebevraždu. Jenže Sarah dobře ví, že její kamarádka by si dobrovolně život nevzala. Začne se pídit po tom, co se stalo. A pomocníkem se jí stane Jack, americký detektiv ve výslužbě žijící zde na lodi.

Název: Vraždy v Cherringhamu – Mrtvá v Temži

Autoři: Matthew Castello a Neil Richards

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 142

Rok: 2020

Recenze:

Tohle je detektivka z anglického prostředí, připomínající seriál Vraždy v Midsomeru, nebo venkovské vyšetřování slečny Marplové. Do hledání vraha se tu pouští neobvyklá dvojice. Sarah je rozvedená matka dvou dětí, které vychovává sama. Stále se snaží vypořádat se situací, do níž jí uvrhl bývalý manžel a sžít se s Cherringhamem, do nějž se nedávno nastěhovala po letech zpět. Není žádný chudák, vlastní úspěšnou firmu a tvoří webové stránky pro zajímavé klienty. Přesto ji pátrání po vrahovi kamarádky Sammi zláká mnohem víc než tvorba stránek pro pohřební službu.

Jack je detektiv ve výslužbě, který žil v Americe, ale po odchodu do výslužby se odstěhoval do Charringhamu. Líbilo se tady jeho ženě, která tu toužila žít. Bohužel zemřela dřív, než to stačili uskutečnit. Jack teď žije sám na lodi a společnost mu dělá jen jeho pes. Do pátrání po vrahovi mladé ženy se mu nejprve nechce, ale pak ho to začne zajímat stále víc.

V prvním díle úspěšné série, která už má nyní v cizině spousty dílů (u nás zatím vyšly dva), sledujeme, jak se Sarah a Jack seznámí. I když je mezi nimi poměrně velký věkový rozdíl, zdá se, že jejich vztah nezůstane jen profesionální. Alespoň na to naráží jejich okolí. Ve skutečnosti se ti dva skutečně stýkají jen za účelem dopadení vraha. Ovšem rodí se mezi nimi křehké přátelství, na které se těším, jak se bude vyvíjet v dalších dílech.

Pátrání po vrahovi (pokud nějaký skutečně je) problematické dívky Sammi, je vedeno klasickým způsobem. Autoři čtenáři předhazují falešné stopy i skutečná vodítka, která však ne vždy vedou k dopadení vraha. V tomto díle mě poměrně dobře zmátli. Měla jsem svůj tip na pachatele a byla jsem si jistá, že je správný. Přesto jsem se sekla, i když ne o moc. 🙂

Detektivní román Mrtvá v Temži je sice tenoučký – má pouhých 140 stránek, takže je to spíš taková jednohubka, o to víc mi připomínal detektivky mé milované Agathy Christie. Tohle mě zkrátka hodně baví. A pokud potřebujete něco jednoduchého, čtivého a krátkého, rozhodně tuto řadu doporučuji.

Hodnocení: 8/10

Knihu Mrtvá v Temži zakoupíte na stránkách nakladatelství Alpress, kterému děkuji za zaslání recenzního výtisku.

Přečtěte si také recenzi na druhý díl série Vraždy v Charringhamu.

1 komentář: „Matthew Costelo a Neil Richards – Vraždy v Cherringhamu – Mrtvá v Temži

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: