Design a site like this with WordPress.com
Začít

Petr Stančík – H2O a tajná vodní mise jako audiokniha

Máte rádi dobrodružné příběhy pro děti, kde si napětí podává ruku s tajemstvím? Chcete poslouchat audioknihu plnou vtipných narážek, svižnou a „čtivou“, kterou si poslechnete na jeden zátah, protože ji prostě nedokážete vypnout? Nebo potřebujete něco takového pořídit svým dětem? Pak rozhodně sáhněte po audioknize Petra Stančíka H2O a tajná vodní mise. Rozhodně stojí za to!

Název: H2O a tajná vodní mise

Autor: Petr Stančík

Interpret: Jiří Lábus

Formát: MP3

Délka: 1 hodina a 34 minut

Anotace:

Hubert, Hugo a Ofélie ze ZŠ Evelíny Saturejkové v pražské čtvrti Kozibrady jsou v dobách panství internetu ještě natolik akční čtvrťáci, že mají smysl pro realitu a taky pro strach uděláno. Když ve městě začnou řádit temné síly, utvoří na základě svých křestních jmen superhrdinskou úderku H2O, vyzbrojenou nebetyčnou odvahou i hlubokým zanícením. V obecném zájmu dokonce neváhají nasadit svůj technologický trumf: zmenšovadlo vyrobené z fénu, díky němuž pronikají do mikrosvěta a koukají se mu na nanozoubek. Zaplaťpámbu! V ponorčičce vzniklé ze zahradní hadice už tahle trojka sviští na plný ceres vodovodním řadem, aby překazila spády zavilého šílence. A jelikož se nebojuje o nic menšího než o životodárnou tekutinu, odehraje se to pořádně živelně.

Recenze:

Většinou do svých recenzí anotace nekopíruji, ale v tomto případě jsem musela. Jak jistě vidíte, takto briskně bych úvod do své recenze napsat nedokázala. Všechna ta nová slovíčka, která tam prostě musí být, jinak by nebyl „postižen“ skutečný duch této knihy/audioknihy.

Tři hlavní hrdinové – dva chlapci a dívka, která jim tak trochu šéfuje, i když oni by to nikdy nepřiznali, jsou mi sympatičtí. Bavilo mě vyprávění, jak se seznámili a samozřejmě slečna je mi velmi sympatická hlavně proto, že se s ničím nemazlí, ani s chlapci. Když tak nad tím uvažuji, i když se audiokniha tváří jako příběh hlavně pro chlapce, dívky bude možná bavit o něco víc. 😀

Musím říci, že i když se tato audiokniha věnovala spíše vynálezům a nezabíhala moc do historie a pradávných tajemství, jako tomu je třeba u Správné pětky nebo to bylo v Tajemství hrobaříků, bavila mě velmi. Nová slova a „odborné názvy“ byly osvěžující, zábavné a celkově mě tato audiokniha opravdu hodně pobavila. Má jednu velkou chybu – je příliš krátká. To je škoda. Ale zase věřím, že OneHotBook brzy uvede na trh další díl, čímž nám to vynahradí.

Autorem této knihy/audioknihy je Petr Stančík, který už má za sebou řadu úspěšných titulů pro děti a mládež. Není to tedy žádný nováček a na jeho knize je to znát. Žádné váhání či tápání, nýbrž úderné texty, které tnou do živého. Zkrátka ví, jak děti i dospělé zaujmout, a když už zasekne drápek, tak nepustí.

Interpretem byl Jiří Lábus, kterého jistě nemusím nijak představovat. Všichni ho známe, a tak si dokážete udělat představu o jeho projevu. Jinými slovy, pan Lábus Stančíkovy texty ještě pozdvihl a učinil je tak opravdu originální a neodolatelné. Pokud byste snad váhali, určitě si pusťte zdarma alespoň ukázku. Ale ujišťuji vás, že neodoláte. 🙂

Hodnocení: 95%

Audioknihu H2O a tajná vodní mise si můžete pustit na webu OneHotBook, kde si zakoupíte i plnou verzi.

Stejně tak můžete učinit i v aplikaci Audiolibrix.

1 komentář: „Petr Stančík – H2O a tajná vodní mise jako audiokniha

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: