H2O – nejlepší v podání Jiřího Lábuse

Máte rádi audioknihy, které vás pobaví svým textem, ale ve kterých si zároveň dokonale užijete herecký projev interpreta? Pak by vám neměla ujít trojice audioknih, které jsou sice primárně určeny dětem, dokážou však pobavit i dospělé. Vlastně jsem přesvědčená, že svérázný humor a všelijaké narážky Petra Stančíka si užijí právě dospělí mnohem více, než děti. A Jiří Lábus? S ním audioknihy dosahují naprosté dokonalosti.

H20 a poklad šíleného oka

Vzhledem k tomu, že prvnímu dílu (H2O a tajná vodní mise) už jsem se věnovala v jednom z předchozích článků, navážu rovnou na druhý díl. V něm se naše trojice dětí z páté třídy – Hugo, Hubert a Ofelie (odtud značka party H2O) snaží zachránit státní banku před vykradením. Pustí se do toho opět nám již známý padouch, který – jak jinak – unikl z vězení. Naši partu někdo špehuje dírkami vyvrtanými do stromů a aby toho nebylo málo, někdo zastaví orloj. Naše trojice bude mít co dočinění s uctívači tajné sekty, jejímž křížem chtějí nechat zkamenět celé město.

H20 a pastýřové snů

A opět je tady extrémně nebezpečný padouch, který ohrožuje město i svět. A opět se naše slavná trojice pokusí o záchranu. Tentokrát to budou mít složitější – jejich vzducholoď Abramis totiž ztroskotá a oni musí sehnat jiný dopravní prostředek. Naštěstí získají strýčkům starý Citroen H, který děti – teď už v šesté třídě – doveze kam potřebují. Je totiž třeba zastavit šílence, co se snaží vycucnout lidem mozky a ovládnout jejich sny.

Moje hodnocení

Jak už jsem psala, H20 jsou sice audioknihy určené dětem, ve skutečnosti však pobaví i dospělé – hlavně dospělé. Jejich autor – Petr Stančík – totiž popisuje Prahu takovým stylem, že i když mění názvy a jména ulic, míst i památek, stejně poznáte, o co se jedná a o to je čtení či poslech vtipnější.

Tamtadadá! Je pozdní večer, vlahý červen, slunovrat a akce čas, takže vzhůru na vrch Kvítkov do útrob bronzového koně vojevůdce Šišky, kde se pořádá ulítlý jarmark. A pak na vybydlené věštihradské nádraží, které ve městě nad Hltavou straší ještě víc než hradní zřícenina s upírem. Jenom je v téhle magické variaci na Sen noci svatojánské třeba vědět, že není přítel ten, kdo se třpytivě culí.

Naprostý herecký koncert zde předvádí Jiří Lábus, v jehož podání se audioknáhám nedá odolat. Všechny tři dosud vydané audioknihy jsou skvělým parťákem na cesty, na výlet, při usínání i jen tak, na poslech kdykoli si vzpomenete. Jsou kraťoučké, všechny mají kolem hodiny a 40 minut, ale zato jsou nabité dobrodružstvím a zábavou. Tyto audioknihy si rozhodně neposlechnete jen jednou. Budete se k nim s chutí vracet a čím víckrát je uslyšíte, tím víc vás budou bavit.

Všechny tři audioknihy jsou z produkce vydavatelství OneHotBook a koupit je můžete třeba na Audiolibrix.

1 komentář: „H2O – nejlepší v podání Jiřího Lábuse

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: