Vraždy v Cherringhamu – Záhada panství Mogdon

Máte rádi tajuplné detektivní příběhy, ve stylu Agathy Christie? Pak by vás mohla zaujmout detektivní řada, kterou začalo vydávat nakladatelství Alpress – Vraždy v Cherringhamu. Autory jsou Matthew Costello a Neil Richards, dva zkušení muži, kteří pracovali a pracují jako spoluautoři, spisovatelé, scénáristi, producenti atd. Jak se mi líbil druhý díl s lákavým názvem Záhada panství Mogdon?

Název: Vraždy v Charringhamu – Záhada panství Mogdon

Autoři: Matthew Costello a Neil Richards

Nakladatelství: Alpress

Rok: 2021

Recenze:

Victor Hamblyne, stařičký majitel sídla Mogdon se jednou v noci probouzí a uvědomí si, že cítí kouř. Ihned mu dojde, že někde v domě opět došlo ke vznícení. Kvůli katastrofálnímu stavu místních elektrických rozvodů je to téměř běžné. Rychle zavolá hasiče a ujistí je, že sám zvládne sejít po schodech dolu před dům. Jenže to neudělá. Bůh ví, proč se vydá do tajné místnosti v podkroví, kam nikdy nikoho nepustil. Kouř ho však zastihne a zadusí.

Hope, dobrotivá žena, která se o starého Victora léta starala, se o jeho podivnou smrt zajímá. Přijde jí divné, že se vypravil do tak příkrých schodů, když normálně používal pojízdné křeslo na schodišti. Také měla nepříjemný pocit, že požár někdo založil úmyslně. Požádá tedy svou přítelkyni Sarah a jejího kolegu, bývalého detektiva Jacka, aby se na případ podívali.   

Svérázná dvojice, která vyřešila i předchozí podivnou smrt v Cherringhamu – Mrtvou v Temži, se pustí do pátrání s chutí sobě vlastní. Po vzoru Agathy Christie autoři předkládají vodítky i falešné stopy, představují jednotlivé členy rodiny i další postavy, které se „motaly“ kolem, aby byl případ dostatečně zamotaný. Panství Mogdon však ukrývá naprosto nečekané tajemství.

Záhada panství Mogdon je kraťoučká kniha, spíše novela než román, která plyne naprosto poklidně. Možná, že to bylo tím, že mám teď trochu náročné období, možná i tím, že jsem se nedokázala do příběhu tolik ponořit, ale podle mě je to fajn nástřel zajímavého příběhu, který by si zasloužil o polovinu více stran, více zápletek, více rodinných sporů a komplikací. Téma se tomu přímo podbízí. Nechci úplně prozrazovat pointu, ale zmíněná Agatha (já vím, autoři se jí nejspíš nesnažili napodobit, ale já si to prostě nemůžu nesrovnat), by jistě využila jednu nenápadnou postavu, která se vydává za někoho jiného a pak vnese světlo do celého příběhu. A tady se to rozhodně nabízelo.

Nu nic… nebudeme polemizovat, co by bylo, kdyby… Záhada panství Mogdon byla sice opravdu hodně jednoduchá, prostě taková jednohubka na jeden dva večery, nebo oddechové čtení na víkend. Přesně to, co jsem potřebovala. Co tedy chtít víc? Snad jen si doplnit do sbírky předchozí – první díl série – Mrtvá v Temži a těšit se třeba i na další pokračování.

A co musím ještě hodnotit opravdu hodně pozitivně, jsou nádherné obálky celé této série. Přiznávám, že anotaci jsem při objednávce jen prolétla pohledem. Stačil mi jediný pohled na tyto obálky a také lákavý název a neodolala jsem. Vy byste snad odolali? 🙂

Hodnocení: 7/10

Kniha Záhada panství Mogdon je k sehnání na stránkách nakladatelství Alpress, kterému tímto moc děkuji za recenzní výtisk.  

6 komentářů: „Vraždy v Cherringhamu – Záhada panství Mogdon

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: