Komiks: Džundži Itó – Balónky oběšenců

Džundži Itó je komiksový král, který má své příběhy do detailu promyšlené. Sám je vymýšlí, ilustruje i píše. Čtenáři nakladatelství CREW už se s některými jeho kousky setkali. Nyní si ho mohou užít znovu ve sborníku osobně vybraných nejlepších hororových povídek. Asi už tušíte, že jako milovnice tohoto žánru jsem si je nemohla nechat ujít. Jak na mě příběhy působily? Sedl mi horor v podobě komiksu? Bavila jsem se dobře?

Název: Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Autor: Džundži Itó

Nakladatelství: CREW

Počet stran: 388

Rok: 2019

 

Recenze:

Sborník hororových příběhů Balónky oběšenců přináší deset příběhů, ve kterých vystupují příšery, monstra skládající se ze stovky hlav předků, obří balonky v podobě hlav těch, kteří mají zemřít, oběšenci, šílené loutky, děsivé modelky se žraločími zuby, ale i záhadná deska s tragickým osudem, nebo odpudivý příběh o tuku. Rozhodně je to velice originální a úplně jiné, než co jsem až doposud v tomto žánru četla. Snad jen příběh s deskou z bazaru se nejvíce přibližoval tradičním hororovým povídkám se záhadou a tajemstvím, a tudíž se mi líbil nejvíc. Já prostě tajemství a duchy miluji.

To ale neznamená, že by se mi ostatní příběhy nelíbily. Naopak. Hodně dobře jsem se u čtení bavila. Obrázky jsou vytvořeny klasickým způsobem – jen perokresba v černobílé. Autor má perfektně zvládnuté postavy a jeho monstra a příšery jsou opravdu děsivé. Při některých příbězích doslova mrazí po těle.

Kdybych měla vybrat ještě nějaké příběhy, které mi byly nejblíže, byla to rozhodně povídka Balónky oběšenců, jejíž námět byl opravdu hodně děsivý. Nápad s obřími balóny, které mají lidskou podobu a lákají majitele zobrazených obličejů ven, aby je oběsily na jejich vlastní šňůře, jsou opravdu hodně brutální. Žádná krev. Takové to tiché, plíživé a nenápadné nebezpečí.

Co mi ale u některých příběhů vadilo, byl příliš jasný konec, a naopak nejasný a nevysvětlený začátek. Například u zmíněných „balónků“ jsem nepochopila, proč se ve městě vůbec začaly objevovat… A takových začátků tam bylo více.

Co mě hodně bavilo, byl komentář autora za každým příběhem. Autor vysvětloval nejen to, jak přistupoval kekresbě a znázornění svých představ, ale i to, jak vůbec daný příběh vymyslel. Někdy ho inspirovaly vlastní sny, jindy něco někde četl nebo zaslechl.

Balonky oběšenců jsou jednoznačně skvělým čtením a budou se líbit především milovníkům všemožných příšer, monster a neexistujících vyvrhelů. Fanoušci paranormálních jevů si tady na své příliš nepřijdou. Snad jen v prvním příběhu o desce z bazaru.

Hodnocení: 95%

Komiksový sborník Balónky oběšenců zakoupíte na stránkách e-shopu nakladatelství CREW.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: