Design a site like this with WordPress.com
Začít

Komiks: Wonder Woman – Útok na Amazonky

Baví vás příběhy krásné a divoké Wonder Woman – Amazonky Diany? Tak byste si neměli nechat ujít nový komiks od vydavatelství CREW – Útok na Amazonky. Obsahuje příběhy Diany ze sešitů Wonder Woman č. 38 – 45. Diana se v nich potýká se Silver Swan i s Darksediem, obávaným pánem temnot. Přemůže největší hrozbu, proti které kdy stála?

Autoři: James Robinson, Emanuela Lupacchinová, Ray McCarthy a Romulo Fajardo jr.

Název: DC Wonder Woman – Útok na Amazonky

Nakladatelství: CREW

Rok: 2021

Recenze:

Nejprve mi dovolte takové malé přiznání… Také, když vám dorazí nový komiks z CREW, trávíte chvíle očicháváním? Já tuhle vůni miluji. Komiksy – hlavně ty plnobarevné – voní úplně jinak než knihy. Tajemně, sladce, božsky… Jo, očichávat je dokážu pěkně dlouho. I u čtení tu a tam strčím nos až do knihy, abych nasála tu vůni barev a papíru. Ale teď už k příběhu…

Příběhy Wonder Woman zde navazují na sešit číslo 37. Diana se vrhá do ochrany dalších obyvatel města a opouští nemocnou Vanessu, která je v nemocnici a nemůže chodit. Považuje Dianu za svou přítelkyni. Jenže pak dojde ke smrti Vanessiny matky a ona opuštěná všemi – i Dianou – opět přestává chodit. Svůj vztek na Dianu i celý svět koncentruje do snu, stát se labutí. A tak se zrodí Silver Swan, nebezpečná bojovnice, která touží Dianu zničit.

Vedle tohoto problému se rodí ještě jeden, mnohem větší a nebezpečnější – Darkseid, hrozivý a mocný pán temnot, touží ovládnout bájnou Themysciru, ostrov, na němž žijí Amazonky. Ta je sice bezpečně ukrytá a jen tak někdo na ni vstoupit nemůže, jenže Darkseid odhalí, že s tajnými artefakty, které poskládá dohromady, otevře teleportační okno, kterým se Themysciry může zmocnit. Diana tak musí se svým přítelem Stevem a komplikovaným bratrem Iásonem zabránit nejhoršímu – Útoku na Amazonky.

Jak bych tento komiks nazvala? Naprosto strhující záležitostí, která se nedá odložit. Je výborně namalovaný, nejsou v něm žádná matoucí místa, vše okamžitě pochopíte a věřím, že se chytnete, i pokud jste předchozí díly nečetli. Číst sérii na přeskáčku není asi ideální, ale pokud chcete zkusit třeba jen tento díl klidně se do toho pusťte, ničemu to neublíží.

Co mě fakt hodně bavilo, bylo dobrodružství, které mě pohltilo od začátku až do samého konce. Přitom se nejednalo o jeden problém, ale o řadu různých bitek a potyček, takže vás to neunudí. Sledujeme na přeskáčku, co dělá Diana, Iáson, Steve, ale i Darkseid a jeho pochopové. Koho tedy nebaví komiksy, kde sleduje peripetie stále jedné postavy, taky se nudy bát nemusíte. Tenhle komiks vás udrží bdělé a nedá vám spát.

 Moje hodnocení je jednoznačné – Wonder Woman: Útok na Amazonky získává plný počet bodů – strhující příběh, žádná hluchá místa, krásné ilustrace, napětí, souboj dobra a zla.

Hodnocení: 10/10

Komiks Útok na Amazonky můžete zakoupit přímo na stránkách nakladatelství CREW, kterému děkuji za recenzní výtisk.

1 komentář: „Komiks: Wonder Woman – Útok na Amazonky

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: