Vánoční rozhovory 2020 – 3. část

Jana Poncarová

Foto: Archiv autorky

Jak budete trávit letošní Vánoce? Ovlivní je nějak současná covidová situace?

O letošních Vánocích budeme na chalupě. Stejně jako roky před tím. Těším se, že každý den půjdu do lesa na dlouhou procházku, že si zatopíme v kamnech, že si budeme povídat s blízkými, že si budu číst a odpočívat. S rodinou se na chvíli potkáme, ale budeme velmi opatrní. Bude se mi stýskat po lidech, s nimiž už se vidět nemůžu nebo kteří jsou moc daleko, a protože nám letošek znemožnil cestování, nemohli jsme se potkat. 

Co se Vám v roce 2020 povedlo a na co jste hrdá?

Jsem vděčná, za všechny milé lidi, se kterými jsem se tento rok potkala, s nimiž jsem sdílela krásné i náročné okamžiky svého života. Po pracovní stránce mám radost, že vyšel třetí román Alžběta a Nina věnovaný mé babičce. A že se nám i přes nelehkou situaci podařilo dokončit a vydat knihu Děvčata první republiky

Co byste popřála čtenářům do roku 2021?

Ať jsou zdraví a ať si každý den dopřejí alespoň maličkou radost, i kdyby to byla jen tak obyčejná věc, že si v klidu vypijí kávu nebo čaj, zadívají se na krásné nebe…

Petra Martišková

Foto: Archiv autorky

Jak budete trávit letošní Vánoce? Ovlivní je nějak covidová situace?

Vánoce a všechno s nimi spojené jednoduše miluju, takže si je pokaždé neskutečně užívám. Těším se, až na Štědrý den ráno s rodinou ozdobíme stromeček, nachystáme vše potřebné na kouzelnou štědrovečerní noc, vydáme se na procházku s pejsky a pak už si jen budeme užívat pohádky a pohodu. 25. prosince si tradičně děláme pyžamový den, kdy si užíváme dárky, pohádky, dobré jídlo a jeden druhého. Další dny se setkáváme s rodinou, což bude letos hodně ovlivněno koronavirovou situací, protože se nebudeme moci potkat s rodinou mého bratra a s jednou z babiček, což mě moc mrzí. Mezi svátky ale nebudu jen relaxovat a ležet u pohádek, čeká mě také psaní, protože do konce roku odevzdávám novou pohádkovou knížku.

Co se Vám v roce 2020 povedlo a na co jste hrdá?

Co se týče práce a psaní, pak byl rok 2020 pro mě opravdu hodně plodný. Vyšly mi tři pohádkové knížky (Velké dobrodružství malého dráčka, O Rozárce čarodějné a zlobivém Pepíkovi a Můj kamarád Dinosaurus) a pro mladé pak knížka Léto v síti. V listopadu se mělo na knižních pultech objevit také druhé vydání knížky Tanec v srdci, ale kvůli covidu bylo odloženo na jaro příštího roku. Kromě toho jsem také podepsala smlouvy na novou pohádkovou knížku, na novou knížku young adult, která je plánovaná k vydání na podzim a mám také ohromnou radost a teď, už to snad můžu prozradit, z docela nové spolupráce s nakladatelstvím CooBoo, se kterým připravujeme mou úplně první fantasy knížku. V soukromém životě mě pak moc potěšila synova úspěšná maturita a přijetí na vysokou školu, zvláště když měl kvůli covidu tak složité podmínky. 

Co byste popřála čtenářům do roku 2021?

Čtenářům bych v této složité době popřála hlavně hodně zdraví, dostatek sil ustát to, co se kolem nás děje a taky aby dokázali být vděční za všechno, co v životě mají. Leckdy takové věci, jako je pohodlné bydlení, milující rodinu, dobré přátelé a spoustu drobných radostí, co v životě máme, bereme jako samozřejmost. Přála bych jim, aby byli všichni šťastní a obklopení rodinou a přáteli, kteří jim budou stát po boku, i když jim zrovna nebude do smíchu. Přála bych každému, aby se mu splnily i ty nejtajnější sny. A čtenářům speciálně spoustu skvělých knížek, od kterých se nebudou moci odtrhnout.

Pavel Kohout

Foto: Archiv autora

Jak budete trávit letošní Vánoce?

Doufám, že v klidu. S rodinou jako předešlé roky.

Ovlivní je nějak současná covidová situace?

Do určité míry ano. Opatření se dotýkají všech, ať jde o zavřené restaurace, zrušené trhy či omezování návštěv. Není to však něco, co by mělo kazit Vánoční svátky jako takové.

Co se Vám v roce 2020 povedlo a na co jste hrdý?

Shodou okolností mi v tomto roce vyšly dvě knihy. To je o dvě více než kterýkoliv předešlý rok a pravděpodobně o dvě více než následující rok. Z tohohle pohledu byl rok 2020 pro mě povedený.

Co byste popřál čtenářům do roku 2021?

Hlavně zdraví a spokojenost. Také ať má současná situace nakonec kladný vliv. A jelikož jde o čtenáře, tak pochopitelně emotivní příběhy na stránkách, co je v následujícím roce čekají.

Martina Wolfová

Foto: Archiv autorky

Jak budete trávit letošní Vánoce? Ovlivní je nějak současná covidová situace?

Letošní Vánoce budu trávit v úzkém rodinném kruhu stejně jako ty minulé, takže současná covidová situace je příliš neovlivní. Tento rok se vůbec nevyvedl tak, jak jsem si představovala, každý z nás musel oželet hodně z toho, na co se těšil, a co má rád. Naštěstí jsme ale zůstali zdraví a spolu, a to je nejdůležitější.

Co se Vám v roce 2020 povedlo a na co jste hrdá?

Povedlo se mi vydat u nakladatelství LIREGO novou knihu Síla tří – Návrat. A hrdá jsem na to, že jsme společnými silami se synem zvládli poměrně slušně jeho dosavadní distanční výuku.

Co byste popřála čtenářům do roku 2021?

Především zdraví, pevné nervy a víru, že snad přece jen bude lepší než ten letošní.

Martin Stručovský

Foto: Archiv autora

Jak budete trávit letošní Vánoce? Ovlivní je nějak současná covidová situace?

Letošní Vánoce budu trávit jako každý rok doma s rodinou. Jestli na to bude čas a síla, tak budu pokračovat na práci rozepsané knížky, čtvrtý případ Matěje Mlynáře. Jelikož jsem katolík, covidová situace se mě dotýká kvůli fungování kostela, který je omezen počtem lidí na jednotlivé mše… a pokud se opatření ještě zpřísní, tak o mše přijdeme úplně, což by mě mrzelo.

Co se Vám v roce 2020 povedlo a na co jste hrdý?

Vyšla mi první audio knížka, kterou skvěle namluvil Martin Preiss a vyšla mi třetí knížka s Matějem Mlynářem. Nejvíc hrdý jsem ale na to, že mám kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi a kdykoliv mi pomůžou. A velkou radost mám z toho, že čtenáře moje knihy baví, je to pro mě důkaz toho, že píle a hodiny u počítače mají svůj smysl.

Co byste popřál čtenářům do roku 2021?

Hlavně hodně zdraví, pevné nervy. A aby lidé nemysleli jen na sebe, ale taky na lidi kolem sebe, jinak tahle společnost nikdy nebude úplně šťastná.

***

I já vám za Knižní kavárnu i za sebe přeji krásně prožité vánoční svátky. Užijte si je pokud možno v kruhu rodiném, ve zdraví a v pohodě.

Všem autorkám a autorům moc děkuji za ochotu a vlídná slova a přeji do dalšího roku vedle zdraví i plno tvůrčí energie a nápadů.

Za Knižní kavárnu – Sabina

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: