Design a site like this with WordPress.com
Začít

Významné osobnosti narozené v únoru

Jan Werich, Jules Verne nebo Galileo Galilei. To jsou významné osobnosti z Česka i ze světa, které se narodily v měsíci únoru. Pojďme si je připomenout a podívat se, čím se tito slavní muži vepsali do dějin i do naší paměti.

Císař, pekař i král Jan Werich

Kdo by neznal Jana Wericha, českého herce, dramatika a prozaika? Narodil se v Praze, 6. února roku 1905. Divadlu se začal věnovat už v roce 1927, kdy spolu s Jiřím Voskovcem napsal Vest pocket revue. Spoustu dalších her a revuí společně napsali pro Osvobozené divadlo, ve kterém současně i vystupovali. Jana Wericha zná snad každý i díky filmům a pohádkám, ve kterých hrál. Jmenujme třeba Byl jednou jeden král, Císařův pekař, Pekařův císař a další. Svou životní pouť skončil Werich 31. října 1980.

Jules Verne a jeho fantastický svět

Jules Verne byl francouzský dramatik a prozaik. Narodil se 8. února 1828 ve městě Nantes pařížskému právníkovi a bretoňské rodačce. Verne už od mládí psal povídky a divadelní hry. Před časem byla vydána např. sbírka jeho písní a básní. Verneovou první vydanou knihou bylo Pět neděl v balóně, která vyšla až když bylo autorovi 35 let. Poté napsal ještě řadu unikátních románů, které podněcovaly fantazii mnoha chlapců i dospělých mužů. Řada z nich byla zfilmována, nebo se jimi alespoň filmaři inspirovali. Mezi jeho nejznámější díla patří Dvacet tisíc mil pod mořem a Cesta kolem světa za 80 dní.

Chcete vědět, kdo ještě se narodil v únoru? Pokračovat ve čtení můžete tady. 🙂

Zdroj obrázku: Wikipedie, foto – Jaromír Pelcs

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: