Černí baroni znovu na místě činu

Terazky som majorom!“ Kdo by neznal slavnou hlášku z filmu Černí baroni? Pokud patříte mezi fanoušky tohoto snímku z roku 1992 a rádi byste si prošli místa, kde se film natáčel, máte nyní jedinečnou příležitost.

Černí baroni zpátky na Zelené hoře

Možná víte (a možná ne), že film Černí baroni podle knihy Miloslava Švandrlíka se natáčel na zámku Zelená Hora u Nepomuku. Většina scén je přímo ze zámku a jeho okolí, některé se natáčely ve městě Nepomuku pod Zelenou Horou. Tato místa samozřejmě můžete navštívit kdykoli během roku, ovšem jen nyní zde probíhá jedinečná expozice, která natáčení připomíná.

Jedinečná výstava na zámku a v okolí

Pokud si vybavujete omšelou budovu někdejšího zámku Zelená Hora, která sloužila jako místo pro převýchovu nespolehlivých osob nazývaných Pomocné technické prapory (krátce PTP), věřte, že dnes na tom není o moc lépe. Financovat polorozpadlé památky není nic jednoduchého. I proto je dobře, že mají návštěvníci čas od času možnost vidět, jak zub času staré budovy ohlodává. Zelená Hora u města Nepomuku nyní hostí jedinečnou výstavu, díky které můžete vidět nejen tato místa, ale také si zavzpomínat na oblíbený film Černí baroni a vidět prostory, kde se natáčelo.

Zdroj: http://www.cernibaroni.cz

Ráj socialistických vepřů

Filmová expozice je nachystána v exteriérech, interiérech i okolí zámku Zelená Hora. Zajímá vás, jak vypadá Ráj socialistických vepřů i s živými prasaty? Další expozice jsou nachystané u hřbitova a na náměstí v Nepomuku. Pokud vyrazíte na tuto výstavu, vyhraďte si dostatek času a obujte si pořádné boty – budou vás bolet nohy. Pokud se vám nebude chtít šlapat pěšky, nezoufejte. Můžete využít koňský povoz, který vás po zmiňovaných místech proveze. A také byste si měli přichvátnout, protože filmová expozice Černí baroni bude na Zelené Hoře už jen do konce srpna.

Více informací o výstavě najdete ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: