Design a site like this with WordPress.com
Začít

Iva Gecková – Drahomír Trsťan – Pekelné úkoly čertí babičky

Máte doma děti na prvním stupni, nebo i o něco mladší? Chcete je zabavit tak, aby se zároveň něco naučily a procvičily si hlavičky? Líbila se vám knížka o čertí babičce, kterou napsala Iva Gecková? Pak by vám doma neměl chybět ani doplňující pracovní sešit Pekelné úkoly čertí babičky.

Co vás čeká?

Na 70 stránkách vás čeká plno úkolů, čertisměrek, křížovek, hříček, hledání cest v zamotaných bludištích, dokreslování, doplňování písmenek a plno dalšího. Iva Gecková vytvořila spolu s ilustrátorem Drahomírem Trsťanem pracovní sešit, který je ideální hlavně pro děti na prvním stupni, protože ty už zvládnou i jednoduché texty, doplňovačky, osmisměrky, které autorka vtipně nazvala čertisměrkami apod. Každý úkol je přitom doplněn krátkým příběhem, který vysvětluje, proč babička daný úkol dětem zadává a často souvisí i s jeho vyluštěním.

Jak uspěly Pekelné úkoly četí babičky u nás?

Osobně stále váhám, zda si knížku nechat pro svou dceru Nelinku, které jsou čtyři roky a půl, nebo ji dát do soutěže pro starší děti. Nelča se sice zvládne podepsat, má to však nacvičené a písmenka ještě nepozná. Na druhou stranu plno úkolů v tomto sešitě je doplňovacích, a stačí kreslit, nebo kroužkovat. A to Nela zvládne. Co tím chci říct? Jen to, že pokud se některé maminky chtějí dětem věnovat více, jako to já dělám s těmi svými, můžete jim zadání úkolu i doprovodný příběh vždy přečíst, probrat s nimi, zda správně pochopily zadání (což je super pro nácvik pochopení textu, které děti často moc nezvládají) a pak je nechat, aby úkol sami splnily. Složitější úkoly, kde je potřeba psát a doplňovat písmenka do křížovek, můžete schovat na později, nebo jim číst otázky, nechat je odpovídat a slovíčka za ně doplnit. Zkrátka luštit a plnit úkoly můžete společně.

Myslím, že Pekelné úkoly čertí babičky jsou naprosto báječně vymyšlené, protože zabaví děti poměrně širokého věkového rozpětí – od školky až po konec prvního stupně. Obrázky i text se skvěle doplňují, je vidět, že paní Gecková a panem Trsťaněm už jsou sehraný tým. Tento pracovní sešit bude výborný pro zabavení dětí v týdnu po škole, o víkendu a hlavně – o prázdninách, které tu budou už za pár měsíců.

Ať už tedy máte děti školou povinné, nebo si s dětmi čtete a luštíte společně, mohu tento pracovní sešit jen doporučit. Myslím, že na knižním trhu jich je stále málo a bylo by jen dobře, kdyby přibývaly. Alespoň u nás je neustále takových sešitků a knížek nedostatek. Naštěstí máme i Hádanky na cesty od Kvída, které se dají po doplnění zase smazat. Třeba paní Gecková s Gradou vytvoří do budoucna něco podobného. 🙂

Hodnocení: 100%

Pracovní sešit Pekelné úkoly čertí babičky koupíte na stránkách nakladatelství Grada, kterému spolu s paní Geckovou moc děkuji za recenzní výtisk.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: