Design a site like this with WordPress.com
Začít

Eleonora Amálie ze Schwarzenbergu byla ve své době známa jako upíří princezna

Český Krumlov je malebné město na jihu Čech, které si všichni spojují především s Rožmberky. Málokdo ví, že zde žila také Eleonora ze Schwarzenbergu, která byla považována za upírku a její chování a činy sledovala i církev.

Mělník nebo Vídeň?

Upíří kněžnou žijící v Českém Krumlově nebyl nikdo jiný, než Eleonora Amálie ze Schwarzenbergu. Už její narození je zahaleno otazníky. Dlouhou dobu se uvádělo, že se kněžna pocházející z rodu Lobkowiczů narodila v Mělníku. Časem se však ukázalo, že to byla mýlka a místem jejího narození byla zřejmě Vídeň. Psal se rok 1682, konkrétně 20. červen, když se poprvé rozezněl její pláč. Údaj o jejím křtu byl zaznamenán v matrice farního kostela sv. Michaela ve Vídeňském vnitřním městě. Jenže křest a narození jsou dvě rozdílné věci. Kde se tedy kněžna skutečně narodila? A proč byla později označována jako upírka?   

Žena co loví zvěř a kouří fajfku

Eleonora Amálie z Lobkowicz se 6. prosince 1701 ve Vídni provdala za knížete Adama Františka ze Schwarzenbergu, který se později stal nejvyšším podkoním císaře a organizoval kromě jiného i hony. Lásku k lovení zvěře měli s manželkou Eleonorou společnou. Tato dáma totiž rozhodně nebyla žádné křehké stvoření, které by se jen ovíjelo vějířem a reprezentovalo manžela na společenských či politických akcích.

Pokračování článku čtěte ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: