Překvapivě dobrá i šokující Draculova žena

Příběh o Draculovi zná dnes snad každý. Ale jsou všechny ty pověry a hrůzy, co se o něm vyprávějí pravda? Nebo měl i jinou tvář, kterou okolní svět neznal a která by vás překvapila? Kdo byla druhá manželka Vlada III., zvaného Dracula a kdo byl on sám? Jaké bylo jejich manželství? Byl doopravdy upír a krutovládce nebo jen muž se složitým dětstvím žijící v kruté době? To se dozvíte stejně jako já v knize Draculova žena.

Název: Draculova žena

Autor:  Michaela Ella Hajduková

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 295

Rok: 2019

Recenze:

Karolína je psycholožka, která jezdí každý rok na nějakou zajímavou a neobvyklou dovolenou s partou svých přátel. Když ale její nejlepší kamarádka Saša přijde s nápadem, že by mohli jet do Rumunska, pocítí Karolína okamžitě odpor. Má to tak již od dětství, přestože k této averzi nemá žádný relevantní důvod.

Nakonec se nechá přesvědčit, a tak celá parta, vyzbrojena i kůly, růženci a česnekem, vydá na hrad proslulého hraběte Draculy. Všichni se dobře baví a výlet si užívají, jen Karolína pociťuje zvláštní úzkost. A pak jednoho večera narazí v lese poblíž hradu Poenari na smečku vlků a v panice se před nimi ukryje v opuštěném hradu. Brzy ovšem zjistí, že hrad není tak opuštěný, jak se na první pohled zdálo.

Svým příchodem totiž spustí Karolína něco, co už se nedá zastavit, a pozná osud uherské šlechtičny Ilony Szilágyiové, kterou provdali za krutého vládce Valašska. Karolína tak dostane odpovědi, které nechtěla znát, na otázky, jež nekladla.

Kniha je velice čtivá a přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Postupně se dovídáme příběh nejen Ilony, ale také Vladovu minulost, která jej nesmírně ovlivnila. Ač jejich vztah z počátku nevypadá vůbec růžově, postupem času se z nich stávají rovnocenní partneři a jejich láska vydrží i po smrti.

Kniha staví na reálných základech, které jsou ovšem kreativně a velmi zajímavým způsobem oživeny. Velice mě bavilo prolínání dvou dějových linií, které se nakonec překvapivě spojí v jednu. Rozhodně doporučuji přečíst, je to kniha vhodná k odpočinku, najdete v ní nejen romantiku a dobrodružství, ale také napětí a překvapivé dějové zvraty.

Hodnocení: 97%

Knihu Draculova žena můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Baronet.

2 komentáře: „Překvapivě dobrá i šokující Draculova žena

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s