Venkovská svatba plná lásky, zrady, zklamání i nových nadějí

Máte rádi příběhy z australského venkova? Pak by vám neměla uniknout kniha Venkovská svatba od oblíbené autorky Barbary Hannay. Poznáte v ní dvě ženy, ke kterým osud nebyl vůbec laskavý. Sebral jim lásku nečekaně a drsně. Zatímco jedna si na své štěstí musí počkat téměř šedesát let, druhá má šanci zabojovat hned. Jenže nic není tak snadné, jak by se mohlo zdát…

Název: Venkovská svatba

Autorka: Barbara Hannay

Nakladatelství: Baronet

Počet stran: 424

Rok: 2019

Recenze:

První hlavní hrdinkou je Flora Drummondová. Mladá talentovaná houslistka, která si prožila několik nevydařených vztahů. Ten poslední s násilníkem a manipulátorem Oliverem ji však srazil na kolena. Utíká před ním na venkov, do míst, kde žije její bratr a které zná z dětství. Setkává se tam se starými přáteli a hlavně – s policistou Mitchem, kterého jako dívka milovala. A ukazuje se, že ani teď jí není lhostejný. Jenže Mitch se má ženit a požádá Floru, aby mu na svatbě zahrála.

Druhou hrdinkou je Hattie, stará dáma, která si v mládí též prožila mnoho zklamání. Milovala muže ze stejné vesnice, když ho lstí dostala do postele jiná. Joe za svou chybu pykal dlouhé roky. Svůdkyni si musel vzít, protože byla v jiném stavu. A Hattie odjela do velkoměsta, zničena jeho zradou, smrtí své matky i pravdou o svém původu, kterou jí matka na smrtelné posteli svěřila.

Hned na začátku se začne situace zamotávat ještě víc, než se může jevit. Mitchovi svatba tak úplně nevyjde a Hattie se rozhodne pro návrat na venkov. Důvodem jsou staré kosti vykopané na pozemku Flořina bratra, který ale dříve patřil Joeovi. Hattie se domnívá, že oba ví, komu kosti patří. A rozhodne se odhalit pravdu. Přitom se po mnoha letech setká tváří v tvář s bývalým milencem.

I když se příběh zdá hodně zamotaný a má mnoho vrstev, už jen díky tomu, že jsou v něm dvě hlavní hrdinky a dva příběhy propletené mezi sebou, je to nádherná oddechová knížka, do které se začtete a nedokážete ji odložit. Její čtení vás sice zaměstná na trochu delší dobu, protože má přes 400 stran, ale rozhodně stojí za to.

Venkovská svatba byla moje první knížka od Barbary Hannay a rozhodně ne poslední. Hodlám si dokoupit a přečíst i její předchozí knihy vydané v Baronetu a už teď se těším na březen, kdy vyjde její další kousek. Navíc se bude odehrávat v mých milovaných Benátkách. 🙂

Na knize mě dostal nejen zajímavý námět a odhalování – doslova – kostlivců ve skříni, tedy poznávání starých rodinných tajemství, ale i atmosféra, která na vesnici vládla. Přátelství, soudružnost, laskavost vůči druhým, to všechno mi bylo velmi sympatické. Moc se mi líbilo, že šanci dostala i postava, která až dosud byla outsiderem a naopak – že ti, co si to zasloužili, dostali co proto. I když… No, nebudu prozrazovat. 🙂

Venkovská svatba je knížka, ve které bylo vše, co mám na knihách ráda, dokonce i trochu napětí kolem objevu starých kostí, rodinné tajemství – Hattiin původ totiž nebyl tak jasný, jak by se mohlo na první pohled zdát. A zabíhání do let dávno minulých mám v knihách ráda, to už asi z mých recenzí víte.

Tuto knížku rozhodně doporučím všem milovnicím romantických knih, Austrálie, starých rodinných tajemství atd. Však víte. Prostě Barbaru Hannay si nenechte uniknout.

Hodnocení: 89%

Knihu Venkovská svatba zakoupíte na stránkách nakladatelství Baronet, kterému tímto děkuji za recenzní výtisk.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s