Knižní přírůstky – leden 2020

Moji milí knihomolové!
Vím, že na vás teď nemám tolik času a např. knižní přírůstky stále odkládám. Dnes to jdu tedy napravit a ráda se s vámi podělím o knížky, které jsem v poslední době nashromáždila. 🙂

Recenzáčky z Baronetu
Jako první vám představím recenzní výtisky, které mi dorazily z nakladatelství Baronet. Já vím, říkala jsem, že teď žádné recenzáky nechci, ale těmto jsem fakt nedokázala odolat. Navíc jednu už mám přečtenou a teď čtu druhou. A jsou úžasné. První se jmenuje Snoubenec mé sestry a druhá Venkovská svatba. Obě autorky jsem až dosud neznala a obě si mě získaly. Minimálně Barbaru Hannay si doplním všechnu.

Uchvacující knižní debut Karin Lednické
Karin Lednickou jsem až dosud znala jako šéfku nakladatelství Domino. V poslední době se ale věnuje hlavně vlastní tvorbě a napsala úžasné a silné dílo – Šikmý kostel. Nejprve mi dorazil novinářský neprodejní výtisk, za což jsem ráda, protože knížku jsem s sebou dva týdny tahala sem tam, a tak vypadá dosti použitě. Pak dorazila i originál kniha, která je skutečně krásná – zvenku i zevnitř. A především obsahově.

Nadílka od Jaromíra Jindry
Koncem ledna měl u nás ve Velešíně besedu spisovatel Jaromír Jindra, na jehož knížky už jste také ode mě pár recenzí mohli číst. Nedávno jsem zveřejnila i rozhovor. S Jaromírem jsme byli domluvení, že mi poskytne některé jeho knížky, které má ještě u sebe. A na besedě mi je předal. V mé knihovničce se tak zabydlela dětská knížka Monika a poklad templářů, kterou už jsem přečetla a zrecenzovala. Dále první díl lucemburské série Sny umírají s králi a pak kniha z období minulého režimu Návrat mrtvého muže. Asi nemusím ani psát, že se těším na všechny.

Překrásné pohádky na dobrou noc

Poslední je knížka pro děti, kterou dostaly od naší babičky. Je z produkce nakladatelství SUN a je opravdu nádherná. Většinou sem nefotím všechny knížky, které od babičky dostaneme, ale tuhle jsem prostě musela. Obsahuje klasické pohádky, které já znám spíše od Disneye, ale tak, jak nádherně jsou ilustrované v této knížce… Kam se hrabe Disney! Navíc texty jsou psány jednoduše, takže jsme za večer přečetli třeba i čtyři pohádky a děti to zaujalo a poslouchaly. Jiřík teda méně, ale my se k tomu propracujeme. 🙂

Co říkáte na mé knižní přírůstky? Máte také některé stejné, nebo byste si je rádi pořídili?

Vaše Sabi 🙂

2 komentáře: „Knižní přírůstky – leden 2020

  1. Ahoj Sabi,
    spolupráci s baronetem ti závidím, to je moje oblíbené nakladatelství, kde si každý měsíc něco kupuji. Četla jsem předchozí sérii od Rachel Anderson, tuto novou si asi půjčím v knihovně. Zaujala mě ale kniha od Karin Lednické, kterou znám jako šéfku Domina, kde jsem dříve hodně nakupovala (když vydávali ještě historické romance).

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s