Design a site like this with WordPress.com
Začít

Chcete vědět jak to bylo s panem Vlkem? Přečtěte si knížku Ivy Geckové!

Jak to bylo s panem Vlkem? To se dozvíte v nové knížce pro děti od Ivy Geckové. Autorka se v ní pustila celkem kontroverzním způsobem do převyprávění pohádky o Karkulce a zaručuji, že bavit se budou děti i dospělí. No už jste někdy viděli vlka s nalakovanými drápy?

Název: Jak to bylo s panem Vlkem

Autor: Iva Gecková

Ilustrátor: Bára Buchalová

Počet stran: 72

Nakladatelství: Bambook (Grada)

Rok: 2019

 

Recenze:

Hlavní hrdinkou této milé pohádkové knížky je Karkulka Červená. Holčička, žijící ve Šlehačkové Lhotě s maminkou, která má obchůdek se zdravou výživou. Karkulka chodí do školy, právě přinesla vysvědčení a začaly jí prázdniny, má facebook a starost, že u babičky nemá signál a neuvidí, co sdílí na zeď kamarádi. Prostě moderní pohádka pro moderní děti.

Karkulka se i s maminkou vydá k babičce na návštěvu. Cestou jdou kolem starého mlýna, kde prý straší. A zjistí, že už není opuštěný, jako dřív. Nastěhoval se tam pan Vlk. Babička už se s ním stihla seznámit a pozvala ho na večeři.

Babička je správná a umí čarovat. Vymýšlí různé zlepšováky, které se jí ne vždy úplně podaří.

Tahle Karkulka bude vaše děti rozhodně bavit. Hlavní hrdinka je obyčejná holčička, jako ony, dělá stejné věci, a je stejně bláznivá, jako její babička.

Vlk je zde úplně jiný než v klasické pohádce. Trochu dobrák, trochu ňouma.

Knížka děti zaujme i díky ilustracím Báry Buchalové, které pokrývají všechny stránky a dělají příběh ještě veselejší. Asi to nebude čtení úplně pro prvňáčky, protože písmenka jsou malá a celkem nahuštěná. Ale pokud budete knížku dětem předčítat, jako já své čtyřleté dceři, určitě budou mít radost. Čímž bych chtěla dodat, že rozhodně zaujme i mnohem mladší děti.

Knížka Jak to bylo s panem Vlkem je podle mě naprosto skvělý dárek pro malé školáky, kteří přinesou domů vysvědčení. Tak jim knížku určitě pořiďte za odměnu, ať mají o prázdninách co číst.

Hodnocení: 100 %

Knížku Jak to bylo s panem Vlkem koupíte na stránkách nakladatelství Grada, kterému děkuji za poskytnutí recenzní ho výtisku.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: