Design a site like this with WordPress.com
Začít

Správná pětka potřetí – tentokrát na útěku

Konečně jsem se dočkala a do knihovničky na Audiolibrixu se mi nahrála audiokniha Správná pětka na útěku, tedy třetí díl této legendární série od Enid Blytonové. A ani do třetice neztratila kirrinská chalupa a Georgein ostrov své kouzlo. Opět jsem si užila skvělé dobrodružství, poslouchala s nadšením, jako malá holka, a užívala si, jak skvěle tuto knihu Míša Maurerová čte. Je prostě jednička!

Název: Správná pětka na útěku

Autor: Enid Blyton

Interpret: Michaela Maurerová

Forma: Audiokniha

Vydavatel: OneHotBook

Délka: 5 hodin 27 minut

Anotace:

Georgina, jíž nikdo neřekne jinak než George, strávila třetinu prázdnin doma na Kirrinu jen se svým psem Timem. Zbytek Správné pětky, její bratranci a sestřenice Julián, Dick a Anna, odjeli na dovolenou s rodiči. Jak radostné bylo jejich shledání, když se po dlouhých týdnech vítali na nádraží. Jejich milá kuchařka Johana si však zlomila nohu, a tak ji na chalupě dočasně zastupuje nepříjemná paní Sticková, s jejímž synem Edgarem se těžce snáší George, zatímco s jejich hafanem Salámem – vlastně Alanem, který jen salámovitě vypadá – si zase nesedl Tim. Jenže pak Georgeina maminka onemocní, tatínek s ní musí do nemocnice a dětem nezbývá než se Stickovými vyjít. Děti radši dovádí na čerstvém povětří, protože na Kirrinu je prostě krásně! Přitom toužebně hledí k ostrovu, kde už toho tolik zažily, nicméně výletu brání neopravený člun. Ale pozor: co se to tam děje? Páni, to je přece kouř! Někdo tam je!

Recenze:

Třetí díl série měl na rozdíl od předchozích dvou trochu pomalejší rozjezd. Po dočtení/doposlouchání však každý pochopí, proč tomu tak je. Autorka potřebovala, aby čtenáři pochopili, jak moc komplikovaná situace v kirrinské chalupě vznikla mezi dětmi a Stickovými. Děti se opět vypraví pátrat, ale tentokrát tak nějak jinak – pozvolna. Hlavní není prozkoumání vraku lodi a ostrova, ale hlavně útěk před nepříjemnou rodinou Stickových, kteří je trápí hlady a odmítají se k nim chovat slušně. Navíc protivný Edgar je pořád provokuje.

Děti tedy prchají z chalupy, aby se dostaly na ostrov a tam vydržely, než se Georgeina maminka s tatínkem vrátí z nemocnice. Zároveň chtějí přijít na kloub kouři, který viděly z pevniny. Vypadá to, že se na ostrově usadili pašeráci. A tak může začít další dobrodružství. Děti se totiž musí na ostrově zabydlet a zjistit, zda jim nehrozí nějaké nebezpečí.

Víc prozrazovat nebudu, ale rozhodně i tento díl doporučím k poslechu. Pro mě je to jako pro dospělého ideální oddechovka při práci nebo v autě, a protože to baví i mé malé děti, doporučím pořídit si audioknihy do auta, pokud se chystáte o prázdninách na nějakou delší cestu.

Pokud se obáváte, že třetí kniha na stejném místě a se stejným vrakem ztratí napětí a dobrodružný punc, tak se rozhodně nebojte. Enid Blytonová byla v tomto naprostým mistrem a dokázala vymýšlet příběhy, které baví děti i dospělé po celém světě i po mnoha a mnoha letech. Ne nadarmo si moji vrstevníci pořizují stará vydání této série, aby je měli na památku v knihovně – a možná i potají čtou, když mají špatnou náladu a chtějí se vrátit na chvíli do bezstarostného dětství. Já se tam vracím prostřednictvím těchto audioknih a ačkoli si většinou audioknihu poslechnu jednou a vícekrát ne, mám pár kousků, které miluji a poslouchám opakovaně. A série Správná pětka bude rozhodně patřit mezi ty opakované.

Hodnocení: 100%

Audioknihu Správná pětka na útěku zakoupíte na stránkách vydavatelství OneHotBook nebo na Audiolibrix.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: