Iva Gecková – Liška Šiška u doktora

Dětských knížek není u nás doma nikdy dost. Čtu je já (někdy s dětmi, někdy i sama jen tak pro sebe) a čtou je i děti – docela často si jen tak vezmou knížku a sami si vymyslí příběh podle toho, co je na obrázcích. A proto jsem moc ráda, že se naší oblíbené paní spisovatelce Ivě Geckové opět urodilo tolik knížek najednou. Dnes představím první z nich – Lišku Šišku u doktora.

Liška Šiška je plyšák, který bydlí u malé holčičky Adélky. Iva Gecková už o ní napsala jednu knížku – Liška Šiška ve školce. Ta nám chybí a musím ji co nejdřív dokoupit. V tomto díle Adélka onemocní a musí k paní doktorce. A Šiška jde samozřejmě s ní. Jenže ve shonu v ordinaci Adélka s maminkou odejdou domů a Šišku zapomenou uvnitř.

Večer, když všechny děti i paní doktorka odejdou domů, hračky v čekárně a v ordinaci ožijí. Panenka, která připomíná doktorku, je začne léčit a pomáhat jim od neduhů. Má totiž zázračnou bonbónkovou medicínu. A liška Šiška u toho nesmí chybět.

Tohle je kraťoučký ale nesmírně milý příběh, který jistě potěší všechny kluky a holčičky, ať už jsou zdraví, nebo nemocní. V nemoci určitě urychlí léčení a potěší dětskou duši. A ve zdraví bude děti bavit a rozvíjet jejich fantazii. Co všechno se ještě může po pracovní době v ordinaci dít?

Dětskou fantazii jistě povzbudí i rozkošné ilustrace Báry Buchalové, která knížce propůjčuje ten správný dětský punc. Její ilustrace jsou veselé, skvěle doplňují text a nejsou jen doprovodem, ale jsou jeho součástí. Bez nich by tato knížka prostě nebyla kompletní.

U nás si liška Šiška rozhodně našla své místo v knihovničce a bude to jistě další knížka, kterou přečtu aspoň 50x. Také si vaše děti vždycky něco oblíbí a pak vyžadují čtení stále dokolečka?

Pokud byste chtěli knížku Liška Šiška u doktora dětem pořídit, koupíte ji třeba na stránkách nakladatelství Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: