Recenze: Michael Cordy – Ďáblovo písmo

Máte rádi dobrodružné romány ve stylu Dana Browna? Já je jeden čas milovala a hltala. Až se mi přejedly. Měla jsem pocit, že se všechny točí kolem stejného tématu, nepřináší nic nového a ničím už mě nepřekvapí. Tentokrát jsem zkusila návrat do těchto vod a dobře jsem udělala. Kniha Ďáblovo písmo mě přesvědčila, že stále ještě jde napsat konspirační thriller, který tady ještě nebyl.

Název: Ďáblovo písmo

Autor: Michael Cordy

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 336

Rok: 2019

Recenze:

Konspirační román Ďáblovo písmo se točí kolem tajemného rukopisu ze středověku, který svět zná pod názvem Vojnichův rukopis. Hlavním hrdinou je vědec, geolog a specialista přes hledání ropy – Ross. Jeho žena, uznávaná vědkyně je první, které se podařilo přeložit většinu rukopisu, jenž prý pochází od ďábla. Pro laický svět tento překlad znamená velké překvapení a senzaci. Pro církev nebezpečí. Pokud se ale uchopí správně, může přinést církvi nečekanou moc. Rossovu ženu Lauren kontaktuje jezuitský kněz, aby spolupracovala s církví. Nabízí pomoc, ale požaduje, že výsledky bádání nebudou zveřejněny. Lauren odmítne. Následně je jejich dům vyloupen a lupič při útěku srazí Lauren ze schodů.

Lauren leží v bezvědomí a prognózy jsou beznadějné. Zpět do života ji může přivést jen zázrak. Právě ten slibuje jeptiška Chantal, která za Rossem přijde. Tvrdí, že je strážkyní tajemné Boží zahrady, o které Vojnichův rukopis údajně pojednává. A také tvrdí, že jedině v této zahradě je něco, co může Lauren zachránit.

Ross se spolu s jeptiškou a Laureninou pomocnicí vydávají na dobrodružnou výpravu. Najdou bájné Eldorádo, Boží zahradu a lék na její nemoc? Nebo jim církev překazí plány?

I když je asi celkem jasné, jak román dopadne, o některých skutečnostech jsem netušila do poslední chvíle. A přestože mě prvních cca 20 stránek zaskočilo a říkala jsem si, jestli zrovna tohle bude pro mě, byla jsem nadšená. Nechybí zde zajímavé informace z historie i z církevního prostředí, dobrodružství, rvačky i střílečky, ale jen tak decentně – ve stylu Indiany Jonese.

Od knihy Ďáblovo písmo jsem se nedokázala odtrhnout a četla každou volnou chvilku. S hrdiny prožívala všechny dramatické okamžiky, i když to místy bylo téměř sci-fy a nebylo to vždy zcela uvěřitelné. S tím se ale u tohoto typu literatury tak nějak počítá. Já jsem se skvěle bavila do poslední stránky a určitě knihu doporučím třeba na letní dovolenou.

Hodnocení: 87 %

Knihu Ďáblovo písmo koupíte na stránkách nakladatelství Alpress. 

 

1 komentář: „Recenze: Michael Cordy – Ďáblovo písmo

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: