Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Petra Hammersfahr – Hříšnice

Jak ovlivní život mladé Cory soužití s nábožensky fanatickou matkou? Jak se dokáže změnit jedno obyčejné odpoledne, strávené u jezera v noční můru? Fanatismus, neštěstí, obětování, smutek i vražda. S tím vším se setkáte na 464 stranách brilantního thrilleru Hříšnice od Petry Hammersfahr.

Název: Hříšnice

Autor: Petra Hammersfahr

Nakladatelství: Omega

Počet stran: 464

Rok vydání: 2019

Recenze:

S Corou Benderovou se život nikdy nemazlil. Dětství neprožila téměř žádné, a to díky smrtelné nemoci své sestry Magdaleny. Po jejím narození jí lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití, ale ona přesto žila po několik dalších let. Matka toto štěstí přikládala modlitbám, pokání a životu bez hříchu. Její víra byla však tak silná, že negativně ovlivňovala soužití celé rodiny.

Ani v dospělosti Cora neměla štěstí o moc více. Přestože si našla Gereona, se kterým vstoupila do manželství, a dokonce mu porodila krásného syna, neměla na růžích ustláno. Místo a alespoň částečný respekt v rodině svého muže si musela tvrdě vybojovat.

A aby toho nebylo málo, jednoho pátečního večera zazněla ta píseň. Píseň, která spustila její šílenství. Píseň, díky níž se jí zdají neskutečné noční můry. Takové, proti kterým jsou i prášky na spaní krátké. A ten den se Cora rozhodla zemřít.

Celou akci měla naplánovanou do posledního puntíku. Rodinné odpoledne u jezera, při kterém nedopatřením odplave o něco dál a utopí se.
Nechtěla však odejít bez rozloučení se synem, a proto se po odplavaném kolečku, které mělo ještě před pár okamžiky být jejím posledním, vrátila na břeh. Chtěla jen strávit pár posledních okamžiků s dítětem, které se rozhodla opustit už navždy. Chtěla mu jen oloupat poslední jablko.

Spáchat sebevraždu se Coře nepodařilo, zabránila jí v tom ta píseň. Tygrův song, který zaslechla od skupinky, která vedle se bavila hned vedle jejich místa. Ve chvíli, kdy ji Cora zaslechla se vrhla s loupacím nožíkem na muže, který právě laškoval se svou přítelkyní a surově jej ubodala několika dobře mířenými ranami.

Vyřešení případu této na první pohled vražedkyně dostal na starost Rudolf Grovian. Ten však není ochoten tak jednoduše uvěřit, že se jednalo o skutečnou vraždu. Tuší, že za tím bylo něco jiného? Vyšetřování však není jednoduché. Cora boj vzdala a jediné co chce, je mít klid. Proto při svých výpovědích vymýšlí spletité lži, které ji ale dříve nebo později dostihnou.

Kdo vlastně byl ten nešťastný muž s probodnutou krkavicí? Znala jej Cora? Byla spouštěčem jejího šíleného záchvatu opravdu ta píseň? To vše a mnohem více pomalu odhalujeme za pomoci zapáleného policisty a následně přiděleného advokáta.

Hříšnice je skutečně mrazivý thriller s náboženským podtextem, který tu hraje prim. Čtenáři při čtení jednotlivých řádek skutečně naskakuje husí kůže, když čte o tom, jak mladá dívka, která by měla trávit čas s kamarádkami a objevovat kouzlo prvních lásek, tráví čas u postele nemocné sestry a v rodině zastává roli matky. Proč? Protože ta pravá se totiž zbláznila a mluví jen o Spasiteli, hříchu, bibli, pokání a pekle. Když čte o tom, co vše je schopna Cora pro nemocnou Magdalenu obětovat a vytrpět, aby jí pomohla dostat se blíže jejímu cíli – operaci v USA, chvílemi se mu i tají dech.

Pokud jste milovníky krátkých kapitol, nebude tato kniha nic pro vás. Délka jedné kapitoly je zhruba 30 stran a je skutečně nutné se na četbu soustředit. Prolínají se tu totiž dvě časové linky, které nejsou nijak rozlišeny. Mnohokrát jsem se v četbě vracela o několik odstavců zpět, abych si skutečně uvědomila, co vlastně čtu.

Hříšnice je thriller, který můžu doporučit všem milovníkům napětí. Zakoupíte ji na stránkách Knihy Dobrovský.

Hodnocení: 95%

Autor textu: Martina Gráfová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: