Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Iva Gecková – Strýček Vendelín, chlupatý meloun

Jedno neobyčejně obyčejné zahradnictví, jedna podivná sousedka co umí čarovat a jedna blonďatá Gala se světle pihovatou pletí, co si užívá fantastické prázdniny u srandovního strýčka Vendelína. A vy si to můžete užít s ní, díky nové knize od IVY GECKOVÉ s názvem STRÝČEK VENDELÍN, CHLUPATÝ MELOUN.

Název: Strýček Vendelín, chlupatý meloun

Autor: Iva Gecková

Nakladatelství: Grada

Počet stran: 136

Rok vydání: 2018

Recenze:

Gala je třináctiletá holka, která tráví prázdniny u strýčka Vendelína, tety Květy a bratrance Rubína. Strýček Vendelín, který pro srandu nejde daleko, má zahradnictví, kde pěstuje i takové věci jako jsou citronomandarinkovník, salátová okurka co se loupe jako banán nebo rostlinu, která svými šlahouny myje nádobí.

Prázdniny přestanou být poklidné v okamžiku, kdy se do vedlejší vily nastěhuje nová majitelka paní Černá, která si dělá zálusk na strýčkovo zahradnictví.

A paní Černá není rozhodně jen tak ledajaká paní. Má kouzelnou hůlku a spoustu plánů jak zahradnictví získat. Podaří se Gale a její nejlepší kamarádce Šárce překazit její plány nebo se všichni promění v něco neuvěřitelného?

Na prvních stránkách knihy nás autorka seznamuje s rodinou a obšírným popisem postav. Přemýšlela jsem pro jakou věkovou kategorii dětí je kniha určena, protože i mně tyto zdlouhavé popisy přišly naprosto nezáživné a nedokázala si představit, jak to může děti přitáhnout k příběhu.

Doporučuji jemně „přidržet“ děti u začátku, protože to, jak se posléze příběh rozjel by mně ani ve snu nenapadlo a já už se nedokázala od knihy odtrhnout. Příběh nabírá neuvěřitelné obrátky a vy jste napnuti až do konce, i když je vám samozřejmě jasné, že vše dobře dopadne.

Nicméně mně to nedalo a poprosila jsem svou 7-letou dceru zda by si nepřečetla prvních pár stránek a neřekla mi, zda by si knížku chtěla přečíst celou.

Ano mami, chtěla. Hrozně mně to baví…. .“

Poučení pro mě – nepodceňovat inteligenci našich dětí….

Iva Gecková není žádný spisovatelský elév, na svém kontě má již několik skvělých knížek pro děti, u kterých se smějí nejen děti, ale i dospěláci. Píše „jazykem“ srozumitelným jak pro děti, tak pro dospělé. Ani pro ty, kdo ještě neumí číst, ani pro rodiče, kteří budou předčítat, nebude kniha nudná.

Celý příběh doplňují krásné ilustrace Michala Sušiny (připomínaly mi starý, dobrý Dikobraz), je jich tam požehnaně a navíc jsou ještě vtipné.

V nakladatelství Grada, kde vydaly tuto krásnou knihu pro děti, můžete zakoupit ještě dalších pět titulů od této autorky a já budu rozhodně mezi prvními.

Hodnocení: 100 %

Knihu Strýček Vendelín, chlupatý meloun zakoupíte na stránkách nakladatelství Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: