Ideální čtecí kavárny 1/2018

Na nápad sepsat čas od času článek s tipem na kavárnu vhodnou k odpočinku s knihou v ruce a dobrou kávičkou na stolku, mě přivedla nedávná beseda Aleny Mornštajnové (článek zde) a také Kačenka z blogu Knižní večírek. Kačenka si totiž dopřává pravidelná sobotní dopoledne v kavárně, kde si u dobré kávy čte. Má půl dne jen sama pro sebe, nikdo ji neruší a má u sebe to, co miluje – knihu a kávu. No nezní to úžasně? 

Už když mi o tom vyprávěla a pak mi psala v sobotu zprávu kde je a co dělá, hodně – ale jen v dobrém – jsem jí záviděla. Ten čas jen pro sebe, ten klid na čtení a možnost vychutnat si lepší kávu, než si může udělat doma. Pak jsem navštívila kavárnu v Českém Krumlově, která patří pod Egon Schiele Art Centrum a říkala jsem si, že tohle je jedna z těch kaváren, kde by se četlo vážně fantasticky. Mám totiž pocit, že ne všechny kavárny se k tomuto účelu hodí. Někde totiž nejsou na čtenáře u kávy zvyklí, koukají na ně divně, a já si pak také připadám divně. 

Pohled do dvora a průjezdu.
Když jsem se vrátila z besedy, manžel mě překvapil. Dcera spala u babičky a tak měl malého Jiříka jen pro sebe. A prý se mu to líbilo a klidně si to zopakuje častěji. Ať si častěji jezdím někam pryč a jemu přenechám veškerou starost. Co si budeme povídat, máma z malého městečka zavřená denně s dětmi doma tohle vážně uvítá. 
Nevěřím, že se mi podaří utrhnout se nějak pravidelně. Ale jednou dvakrát do měsíce by to bylo moc příjemné. A tak pokud si to muž nerozmyslí, vyrazím vždy někam sama, do kavárny, na výlet, jen si číst, pít si dobrou kávu a vyhledat kavárnu, která k tomu bude vhodná. No a pak vám samozřejmě udělám článek, abyste věděli, kde se mi to líbilo a zda můžete kavárničku využít i vy, když zabloudíte do daného města. 🙂

Hlavní prostor kavárny.
Jako první vám nyní představím Caffé Egon schiele Art Centrum, tedy kavárnu, kde se konala zmíněná beseda. 
Tohle místo je jako stvořené pro knihomoly. Sedět můžete před kavárnou na ulici, tam by vás ale asi rušily davy turistů, stejně jako uvnitř v hlavním prostoru. Ideální se mi zdá dvorek muzea, kde je dostatek stolečků s židličkami, a i ve velkém parnu tam najdete stín, stěny domů jsou porostlé zelení, která uklidňuje a dotváří příjemnou atmosféru.
Pokud se vám nebude chtít sedět venku, nebo to nebude možné kvůli počasí, jistě využijete postranní salonek, kde je lákavých čtecích místeček hned několik. Můžete si vybrat gaučík, retrokřeslo, nebo starožitný ušák. Na písmenka vám posvítí retrolampičky a pokud nebudete mít s sebou vlastní knihu, můžete si nějakou zapůjčit v retroknihovničce.
Obsluha je velmi příjemná, rychlá a ochotná. Mají i bezkofeinovou kávu a dělají z ní i kapučíno, což jsem uvítala. 🙂 Vybrat si můžete z několika zákusků ke kávě a i když se jedná o centrum Českého Krumlova, ceny jsou celkem přijatelné.

Pár pohledů do salonku:

Hlavní prostor kavárny.
Pokud tedy zavítáte do Českého Krumlova a budete si chtít odpočinout od turismu a památek s knížkou v ruce, určitě navštivte tuto kavárnu, kterou najdete v Široké ulici, kousek od náměstí a dřevěného mostu vedoucího pod tzv. „plášťák“, což je velký obloukový most spojující zámek a zahrady s jízdárnou.
Více o kavárně i muzeu a jeho akcích najdete ZDE.
Vaše Sabi. 🙂

2 komentáře: „Ideální čtecí kavárny 1/2018

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: