Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: VLCI – Na toulkách s fotografem zvířat Axelem Gomillem

Vlci jsou zvířata, ke kterým cítím zvláštní přitažlivost. Fascinují mě svým majestátním nádherným vzhledem, svou plachostí – přestože jsou to predátoři, ale i sílou, mrštností a vytrvalostí. Vlci jsou zkrátka obdivuhodní a už jsem si o nich pár publikací přečetla. Ne nadarmo hrají důležitou roli i v mém románu, který vyjde na podzim. Nyní vám ale chci představit novinku z nakladatelství Kazda plnou zajímavých informací i překrásných fotografií Axela Gomilla – VLCI.

Název: Vlci – Na toulkách s Axelem Gomillem

Autor: Axel Gomille

Nakladatelství: Kazda

Počet stran: 64

Rok: 2021

Recenze:

Kniha VLCI vás zaujme na první pohled překrásnou obálkou s fotografií od Axela Gomilla, který je i autorem celé publikace – textů i fotografií. Přestože se jedná o útlou knížečku, obsahuje spoustu zajímavých informací a především fotografií. Axel Gomille je zvířecí fotograf a focení vlků se věnuje již řadu let. Přiznává, že dostat se k těmto zvířatům tak blízko, aby vznikly kvalitní fotografie, není lehké, a ne vždy se to podaří. Spoustu jeho výprav za vlky skončilo neúspěchem. Někdy je vůbec nespatřil, jindy je nebylo možné vyfotit. Spoustu z nich ale skončilo také úspěchem a díky tomu máte možnost držet v ruce tuto jedinečnou publikaci.

Kniha vám vysvětlí, kde se vůbec vlci vzali, kolik jich dříve žilo na našem území i ve světě, a také jak je to s jejich opětovným návratem. Už i v České republice dnes žijí vlci – především v pohraničních oblastech, kde jsou hory a husté krásné lesy. Jmenujme třeba Šumavu, Novohradské hory, Český les – vybírám samozřejmě místa, ke kterým mám nejblíže. Vyskytují se ale i jinde.

Dále autor vysvětluje, jak je to s příbuznými vlků, jako jsou lišky, šakali a další zvířata. Ukazuje, jaký je život vlka, čím se živí, jak loví. Jaký je jeho vztah k lidem a ostatním zvířatům. Víte například, jak se zachovat, když vlka skutečně v lese potkáte? Je to sice nepravděpodobné, protože vlk je zvíře plaché a pravděpodobně o vás bude vědět dříve než vy o něm, a tak se rychle schová nebo uteče. Kdyby ale náhodou… Co dělat? Bát se? Volat o pomoc? Utíkat? To se dozvíte v této knize.

Vlci je kniha plná překrásných fotografií, pořízených právě Axelem Gomillem. Je vidět, že tento fotograf už za roky praxe ví, jak se k vlkům dostat blíž, dokonce tak blízko, aby si ho ani nevšimli. Já jsem se fotografiemi doslova kochala. Vlastně jsem knihu objednávala především kvůli fotografiím. Obsahově mě ale překvapila a potěšila také.

Přestože je kniha Vlci nabitá zajímavými informacemi, je kraťoučká a má poměrně velký font. Navíc je text dobře členěný, takže se výborně čte, i když se jedná o populárně-naučnou publikaci. Díky tomu se nebojím napsat, že nadchne jistě i děti, přibližně od 9-10 let. Pokud tedy máte doma milovníka divokých zvířat nebo dokonce vlků, neváhejte a kupte mu ji. Bude jistě nadšený.

Hodnocení: 100 %

Publikaci VLCI zakoupíte na stránkách nakladatelství Kazda, kterému moc děkuji za zaslání recenzního výtisku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: