Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Karen Inglisová – Tajné jezero

Dva sourozenci se přestěhovali do nového domu, plného velkých místností s vysokými stropy.  Patří k němu i zahrada se spoustou krtinců a podivnými krtky, kteří čas od času provádí zvláštní taneček. Tajné jezero je dobrodružný, lehce fantasy příběh pro děti, který pohltí od prvních stránek. 

Název: Tajné jezero

Autor: Karen Inglisová

Nakladatelství: Bambook (Grada) 

Počet stran:132

Rok: 2021

Recenze:

Sourozenci Stela a Tom se v novém domě nudí. Chybí jim starý domov a hlavně kamarádi. Tráví proto spoustu času prozkoumáváním zahrady. Tom je navíc posedlý vykopáváním „pokladů“ a tak ve staré zahradě hloubí každou chvíli nějakou jámu. Zahradník je proto na něj rozzlobený, protože mu nadělá v zahradě další díry – jako by nestačilo, že má všude krtince. 

Právě tajuplní krtci jsou klíčem k záhadě, která se v zahradě odehrává. Ač se krtek běžně na světle nevyskytuje, tihle dokonce tančí na louce v kruhu jakýsi zvláštní taneček. Druhým vodítkem je pes jedné z obyvatelek domu, který se každou chvíli ztrácí. Jako kdyby žil na dvou místech. 

Jednoho dne děti psa hledají, aby zjistily, kam se ztrácí. Najdou nejprve starou dřevěnou loďku zahrabanou hlínou a za křovím rododendronu následně i jámu, do níž vede železný žebřík. Pes v této díře zmizí a tak se děti pustí za ním. Ocitnou se na podivném místě. Vypadá stejně, jako jejich zahrada. Je u ní ale jezero a hlavně děti s chůvou, které vypadají jako z jiného století. Víc prozrazovat nebudu. 🙂 

Tajné jezero je zajímavý a napínavý příběh pro děti, ve kterém nechybí sourozenecká láska, přátelství ani vzájemná důvěra a pomoc. Autorka neváhala použít v současné době hodně oblíbené cestování časem, čímž ukazuje dětem – čtenářům, jak to vypadalo před sto lety, jak se děti učily, chovaly, jak žily. Myslím, že pro malé čtenáře je to velmi zdařilý příběh, který je okamžitě zaujme a bude bavit. Autorka nezabíhá do zbytečných detailů, ale popisuje vše podstatné. Text se čte velmi dobře a díky napětí se knížka těžko odkládá. 

Já jsem Tajné jezero přelouskala za jeden večer, a přestože nejsem cílová skupina, výborně jsem se bavila.

Hodnocení: 86 %

Knížku Tajné jezero rozhodně doporučuji všem malým čtenářům od cca druhé třídy. Někteří to nejspíš hravě zvládnou už v první. 
Zakoupit ji můžete na stránkách nakladatelství Grada, kterému moc děkuji za recenzní výtisk.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: