Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Nevlastní sestra – Sandie Jonesová

Co může rozpoutat jedno nevinné zazvonění na dveře při obyčejném nedělním obědě? Jaký vliv může mít osoba za dveřmi na celou rodinu a jaká tajemství, která měla být navždy skryta budou postupně odhalena?

Název knihy: Nevlastní sestra

Autor: Sandie Jonesová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 344

Rok: 2021

Recenze:

Sestry Kate a Lauren pravidelně každou neděli obědvají společně se svou matkou. Po nedávné smrti jejich otce je pro ně tato tradice o to důležitější. Jednoho dne však někdo zazvoní na dveře a rázem je vše jinak. Na prahu totiž stojí mladá žena, která se představí jako Jess a tvrdí, že je dcerou jejich otce. Jako důkaz v ruce drží výsledky testu DNA.

Tvrdí tedy, že je jejich nevlastní setra a následky této návštěvy na sebe nenechají dlouho čekat. Postupně začnou  totiž na povrch vyplouvat tajemství, která každá z žen ukrývá. Jejich rodina možná není tak dokonalá, jak se by se nezúčastněnému pozorovateli mohlo zdát.

Kate, Lauren i jejich matka se s touto novou  informací vyrovnávají každá po svém. Ale je to opravdu  nová informace pro všechny z nich? Nebo někdo o existenci Jess už věděl? Jaká je rodinná minulost, o které se nemluví?

Kate je pracovně velice úspěšná, stejně jako její manžel, ovšem jejich problémem je stále nepřicházející těhotenství a založení rodiny. Na Jess se jí od prvního okamžiku něco nezdá, a tak se pustí do vlastního pátrání o dívčině minulosti a pravdomluvnosti.Naopak Lauren má se svým manželem 3 krásné děti, ale není ve vztahu šťastná. Její muž hodně pije, často je bez práce a svou  zlost a frustraci si vybíjí na své ženě. Co když ta ovšem po letech opět potká svou první lásku?

Příběhy těchto žen se spojí nakonec v dramatickém vyvrcholení, kdy pravda vyjde najevo a nadobro zničí některé vztahy, jiné ovšem  může obnovit. Román se četl velice dobře, byl plný zvratů a napětí a zápletka byla opravdu zajímavá. Rozhodně doporučuji všem přečíst.

Hodnocení: 90 %

Knihu Nevlastní sestra vydalo nakladatelství Cosmopolis, kterému moc děkujeme za recenzní výtisk. Koupit ji můžete na stránkách nakladatelského domu Grada.

Autor recenze: Romana Říhová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: