Design a site like this with WordPress.com
Začít

Jaromír Jindra – Případ mrtvé novicky – Vzpomínky budějovického kata III

Katové Pavel a Franci jsou už známé postavy, z řady historických románů Jaromíra JindryVzpomínky budějovického kata. Českobudějovický autor v ní rozvíjí příběhy několika postav, které se prolínají zatím všemi třemi knihami. V té nejnovější – Případ mrtvé novicky autor zabrousil až do Českého Krumlova, kde přebývá v klášteře Klarisek dcera budějovického rukavičkáře a člena městské rady. Když dojde k nehodě a muž zemře, začne se městská rada zajímat o to, co se stalo i o to, co bude s mladičkou dívkou nedobrovolně uvězněnou mezi řádovými sestrami.

Název: Případ mrtvé novicky

Řada: Vzpomínky budějovického kata  – díl 3.

Autor: Jaromír Jindra

Nakladatelství: Lirego

Počet stran: 306

Rok: 2021

Recenze:

Jaromír Jindra si mě získal již několika předchozími romány. Vím, že psát umí čtivě, poutavě a jeho příběhy vám ještě hodně dlouho zůstávají v hlavě. Řada s budějovickým katem je ale pro mě nejvíc TOP ze všech jeho knih i knižních řad. Možná je to tím, že se odehrává v jihočeském městě, kde to znám, mám to tam ráda, řadu let jsem tam studovala a teď tam konečně i žiju. Především je to ale o obsahu knihy, ve kterém nechybí zajímavá zápletka, lidské osudy, napětí a záhada, stejně jako detektivní pátrání a zajímavé rozuzlení.

Případ mrtvé novicky obsahoval pro mě dvě hlavní zápletky, které mě bavily nejvíc – jednak to byl vývoj Franciho vztahu s jeho ženou Klárkou, která podlehla mateřským pudům a rozhodla se využít nabídku třeboňského mlynáře a být více nablízku svému synkovi, kterého v předchozím díle zanechala na vychování v Hamru u Ondřeje a Judity. Nechtěla totiž, aby její synek vyrůstal s katovským cejchem na čele.

Druhá napínavá zápletka se pak odehrávala ve zmíněném klášteře, kde začaly podezřele často umírat mladé dívky. To, co z počátku vypadalo jako sebevražda, se brzy zvrhlo v kruté vraždění. Matka představená se sestrou klíčnicí jsou sice bezradné, ale urputně pátrají po tom, kdo je schopen tak brutálních činů. Rozuzlení bylo opravdu překvapivé, až mi spadla brada. 🙂

Nebudu prozrazovat více, protože tuhle knihu si musíte prostě přečíst a prožít, tak jako já. Snad jen dodám, že se ve mně svářely rozporuplné pocity – na jedné straně jsem chtěla vědět, jak to skončí, ale na straně druhé jsem nechtěla, aby skončila kniha. Už teď, den po dočtení, mi moje oblíbené postavy chybí a doufám, že se to podaří a do konce tohoto roku vyjde ještě čtvrtý díl.

Hodnocení: 95 %

Za knihu Případ mrtvé novicky děkuji přímo autorovi, stejně jako za všechny jeho ostatní kousky, protože si moc vážím možnosti, mít autorské výtisky přímo od pana Jindry.

A pokud byste si knížku chtěli pořídit i vy, můžete tak učinit ZDE.

Doporučím však číst tuto sérii od prvního dílu a nepřeskakovat! 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: