Design a site like this with WordPress.com
Začít

Pod dohledem – Lisa Jewellová

Žijete si svůj život a myslíte si, že jste v bezpečí, ale ve skutečnosti o vašem životě ví někdo další mnohem víc, než byste si sami přáli. Melville Heights je jednou z nejhezčích čtvrtí v Bristolu a rozhodně to místem, kde by se vraždilo. Každý z obyvatel zde má však nějaké tajemství a je tak trochu pod dohledem.

Název knihy: Pod dohledem

Autor: Lisa Jewellová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 373

Rok: 2020

Recenze:

Poutavý psychologický thriller Pod dohledem od mé oblíbené autorky Lisy Jewellové je dalším skvělým příběhem, který vás nenechá vydechnout.

Tom Fitzwilliam, ředitel místní školy, je velice oblíbený a všichni ho mají rádi. I jeho nová sousedka Joey Mullenová se do něj zamiluje. Přitom je však přesvědčena, že o jejím poblouznění nikdo další neví. Jenže Tomův syn Freddie, který je tak trochu samotář a vynikající student na soukromé akademii, sleduje dění v blízkém okolí z pohodlí svého pokoje a neunikne mu podivné chování Joey vůči jeho otci. Tomova manželka Nicole se stará o domácnost a své dva muže.

Joey bydlí ve vedlejším domě se svým manželem Alfiem, kde jim nabídli bydlení Jack a Rebecca, kteří čekají svoje první miminko. Jack je Joeyin bratr a je rád, že má sestru na blízku a jeho manželka se nebude cítit v domě tak sama.

Mladá studentka Jenna, který bydlí jen o několik ulic dál, má podezření, že ředitel není až tak bezúhonný, jak se zdá. Projevuje nezvyklou náklonnost její nejlepší kamarádce a Jennina máma je přesvědčena, že jí Fitzwilliam záměrně ztrpčuje život. Začne tedy pátrat a zjistí, že už před 20 lety se jistá školačka v tajném deníku vyznává z lásky ke svému pohlednému mladému angličtináři. Shoda okolností nebo je za tím něco víc?

Kniha je psána z pohledu tří postav – Joey, Jenny a Freddieho. Dodává to příběhu různé perspektivy a je to rozhodně přínosem. V průběhu vyšetřování vraždy se postupně odkrývají nová fakta a zápletka houstne. Příběh je velice dobře propracovaný a na jeho konci odkryjete i schovaný smysl názvu Pod dohledem.

Knihu rozhodně doporučuji přečíst a věřím, že se bude líbit a strhne vás i k přečtení dalších knih této autorky, z nichž můžeme vyzdvihnout nedávno vydanou Rodinu z podkroví nebo Beze svědků.

Hodnocení: 85 %

Knihu Pod dohledem vydalo nakladatelství Cosmopolis a zakoupit ji na stránkách nakladatelského domu Grada, kterému děkujeme za poskytnutí recenzního výtisku.

Autorka recenze: Romana Říhová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: