Lenčiny katastrofy – Kde je lama, tam je drama

Baví vás komiksy a knížky, kde se text prolíná s obrázky? Znáte Lenčiny katastrofy? Pokud ne, doporučím začít jednoznačně prvním dílem. Pro ty „znalejší“ nyní představím nový, už sedmý díl úspěšné série Alice Pantermüllerové, která baví děti i dospělé. Jmenuje se Kde je lama, tam je drama a rozhodně se nebude jednat jen o známé zvíře, které rádo plive.

Název: Kde je lama, tam je drama

Série: Lenčiny katastrofy, 8. díl

Autoři: Alice Pantermüllerová a Daniela Kohlová

Nakladatelství: Bookmedia

Rok: 2021

Recenze:

Lenka Patrmannová, alias Leňa, se svou kamarádkou Xeňou a vůbec s celou 6.B jedou na školu v přírodě. Vše se bude odehrávat na statku Kozomek u Baltského moře a jejími vlastníky jsou opravdoví potomci baronů. Na statku bude plno zvířat – vedle koní, kteří dají Léňě a Xéně pořádně zabrat i již v úvodu zmíněná lama. To ale není všechno.

Lenka jede na pobyt pořádně vybavená. Veze si všeliké preparáty, kterými hodlá znepříjemnit pobyt nesnášené Barči a jejím Ovcím a Slepicím. Čeká ji však nejedno nepříjemné překvapení, které jí naruší plány.

Nebudu prozrazovat vše, protože pak bych vás připravila o tu správnou zábavu. Napovím však, že v knížce vzplane jedno nafrněné srdce láskou a Léňa s Xéňou zjistí, že Ovce a Slepice nejsou zase až tak špatné. A možná i naopak. Někdo se ztratí, někdo dostane za vyučenou a někdo si pořádně nabančí na koních. Jo, a kdo je zmíněná lama, co není lama-zvíře? To vám neprozradím. To si přečtěte sami. 🙂

Ač jsem dospělá, tuhle sérii mám fakt hodně ráda. Baví mě od prvního dílu nejen neotřelým typicky puberťáckým humorem, ale také tím, jak je celá série pojata. Text je psán velkými písmeny, ale zase tolik ho tam nenajdete. Je totiž doplňován obrázky, které dokreslují Lenčino vyprávění. Celá série – a osmý díl nevyjímaje – je psán jako deník. Proto je vyprávěný přímo Lenkou – v ich-formě. O to víc působí opravdově. Jako by ho vyprávěla skutečná malá holka ze 6.B.

Jo a málem bych zapomněla – Léňa si samozřejmě na školu v přírodě bere i svou kouzelnou indickou flétnu. Jste zvědaví, koho bude okouzlovat tentokrát? 😀

Tento díl mě obzvlášť bavil. Autorky si překvapivě udržují laťku stále vysoko a dokážou bavit i v osmém dílu série. Dokonce bych řekla, že Kde je lama, tam je drama je jeden z nejlepších dílů v sérii. Ale možná je to jen tím, že příběhy z různých táborů, výletů a škol v přírodě mě prostě baví. I jako dospělou.

Hodnocení: 95 %

Knihu Lenčiny katastrofy – Kde je lama, tam je drama vydalo nakladatelství Bookmedia. Jemu a Knihcentru, kde knížku rovněž můžete zakoupit, moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku.

PS: Ráda bych přidala ilustrační foto, ale při stěhování jsem si knížku někam založila a samozřejmě ji nemohu najít. Ještě, že jsem ji alespoň stihla přečíst. 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: