Design a site like this with WordPress.com
Začít

Audiokniha: Agnes a Zakázaná hora

Blogerku a spisovatelku Veroniku Hurdovou, známou spíše jako Krkavčí matka, sleduji už nějakou dobu. Nečtu její články pravidelně, ale čas od času mě nějaký zaujme. Vím, jaký byl její životní příběh, jak zůstala na vše sama se třemi dětmi a obdivuji ji, jak se dokázala se vším poprat. Kniha Agnes a Zakázaná hora mě zaujala už když ji autorka chystala v knižní podobě. Uvažovala jsem o tom, že si ji koupím, ale nakonec jsem se nechala zlákat až audioknihou, kterou načetla skvělá Veronika Khek Kubařová a Hynek Čermák.

Název: Agnes a Zakázaná hora

Napsala: Veronika Hurdová

Interpreti: Veronika Khek Kubařová a Hynek Čermák

Rok: 2021

Vydavatelství: OneHotBook

Délka audioknihy: 11,23 h

Recenze:

Agnes je jedenáctiletá holčička z kmene Magrejů. Žije uprostřed pralesa a užívá si dětské radovánky se svým kamarádem a malou koalou, která jí neustále visí ve vaku na krku. Agnes má ale také velkou starost. Každý z Magrejů musí mít nějaký dar, zvláštní schopnost, kterou pomáhá ostatním lidem v kmeni. Tento dar musí děti Magrejů objevit do svého 12 roku a přednést na úplňkové slavnosti slib. Pokud tak neučiní, promění se navždy v stín. Agnes bude dvanáct za pár měsíců a stále neví, jaký je její dar.

Vypadá to, že Agnes se skutečně stane stínem. Pak se jí však zdá sen o Zakázané hoře, na kterou lidé chodí pro odpovědi, ale také když potřebují vyřešit různé problémy. Nikdo se však dosud nevrátil zpět. Agnes na doporučení šamana na Zakázanou horu vyrazí, aby plnila jednu náročnou zkoušku za druhou a stoupala tak po pomyslných úrovních hory až na vrchol. Zda se jí to povede, prozrazovat nebudu. To už si poslechněte sami.

Veronika Hurdová předložila dětem i dospělým úžasný příběh, kde ukazuje na putování malé holky to, jak se můžeme obrátit k sobě samým. Jak lépe a nenásilně přistupovat k různým situacím, přijímat to, co se děje, jako něco, co se má dít a brát si z toho ponaučení. Jak milovat sebe sama, jak se naučit říkat ne a nenechávat se využívat, jak nelpět na hmotných věcech atd. Zkrátka v této audio(knize) je neskutečně velké množství moudra, a i proto mě přímo fascinovala.

Knihu načetla Veronika Khek Kubařová, jejíž hlas vás provede většinou audioknihy. Hynek Čermák se ujal role ducha hory Gorma, který promlouvá k Agnes, ale také ke čtenářům/posluchačům. Nabádá je, aby se stejně jako Agnes na chvíli zastavili a zamysleli se nad určitou situací. Těchto zastavení je stejný počet, jako úrovní hory.

Agnes a Zakázaná hora je nádherný a silný příběh, který jsem poslouchala i se svými dětmi. Jiřík to ještě tolik nechápal, ale poslouchal také. Nelinka toho slyšela určitě více, protože usíná později než Jirka, a ocenila především dobrodružný příběh. Já vedle příběhu musím vyzdvihovat i přidanou hodnotu – moudrost, která je zde obsažena.

Hodnocení: 5/5

Audioknihu Agnes a Zakázaná hora můžete zakoupit na stránkách Audiolibrix. Já moc děkuji vydavatelství OneHotBook, že jsem si ji mohla celou poslechnout.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: