Design a site like this with WordPress.com
Začít

Rodina z podkroví – Lisa Jewellová

V Londýně, v módní čtvrti Chelsea, se nachází honosný dům na nábřeží. Jednoho dne se v něm najde kolébka s nakrmeným a spokojeným miminkem. Ovšem o patra níž, v kuchyni, leží tři rozkládající se mrtvá těla. Kam zmizel ten, kdo se doteď o dítě staral? A co se vlastně v tomto domě stalo?

Název: Rodina z podkroví

Autor:  Lisa Jewellová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 376

Rok: 2021

Recenze:

Libby právě dovršila 25 let a získala tak nárok na dědictví po svých skutečných rodičích. V dětství byla totiž adoptována. K jejímu velkému překvapení se jedná o honosný a obrovský dům ve významné londýnské čtvrti. Libby je již předem rozhodnuta dům prodat, ale nejprve by ráda přišla na kloub jeho tajemství a zjistila pravdu o historii své opravdové rodiny. K tomu ji má dopomoct novinář Miller, který se o dům zajímá již od oné děsiví skutečnosti, kdy zde byla nalezena tři mrtvá těla a spokojené miminko.

Lucy má dvě děti, se kterými se protlouká životem doslova ze dne na den. Jednoho dne ji pípne na mobilu upozornění, že malá má pětadvacet. A to je pro ni signál, vrátit se do rodného města a domu a vyřešit jednou pro vždy svou minulost. Ovšem k návratu potřebuje pomoc svého bývalého manžela a jejich setkání nedopadne tak, jak si představovala, a tak vlastně utíká tam, odkud kdysi také utekla.

Hlavním vypravěčem příběhu je však jedenáctiletý Henry, Luciin bratr, který odhaluje retrospektivně jejich dětství. Jednou k nim přišla návštěva, která zůstala déle, než měla a to jim kompletně změnilo život. Příběh se vzájemně prolíná a propojuje, až na konci odhalí překvapivé vyústění. Já sama měla během čtení hned několik teorií, jak to všechno bylo, ovšem ani jedna nebyla správná, a to mě vlastně na knize ohromně bavilo. Nedokázala jsem vymyslet to, co autorka a proto velice obdivuji její fantazii a smysl pro detaily a propojení jednotlivých příběhů a událostí.

Kniha Rodina z podkroví není první knihou, kterou jsem od autorky četla, takže jsem měla opravdu velká očekávání. Její prvotina Beze svědků mě totiž naprosto nadchla. Ovšem touto knihou autorka svou laťku podstatně zvýšila. Celý příběh byl plný intrik, spletitý, se spoustou zvratů, ale hlavně brilantní zápletkou! Rozhodně doporučuji všem přečíst.

Hodnocení: 9/10

Knihu Rodina z podkroví můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Grada, kterému spolu s nakladatelstvím Cosmopolis děkujeme za zaslání recenzního výtisku.

2 komentáře: „Rodina z podkroví – Lisa Jewellová

Add yours

    1. Ahoj Haničko, děkuji za komentář. Tohle četla Romča – asi jsem tam zapomněla napsat, že je to její recenze. Ale já mám autorku rozhodně na seznamu a chci ji zkusit.

      To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: