Design a site like this with WordPress.com
Začít

Hotel u Jezera stínů – Daniela Tullyová

Název: Hotel u Jezera stínů

Autor:  Daniela Tullyová

Nakladatelství: Metafora

Počet stran: 295

Rok: 2020

Recenze:

Pro Mayu byla její milovaná babička tím nejdůležitějším člověkem na světě. Nahrazovala ji maminku a vyprávěla ty nejlepší pohádkové příběhy. Měly spolu opravdu výjimečný vztah. Jenže krátce po tom, co Maya odjela z Mnichova na studijní pobyt do Ameriky, se její babička ztratila. Beze stopy zmizela.

Po dlouhých 20 letech je po sesuvu půdu nalezeno babiččino tělo. V rekreačním středisku, nedaleko hotelu u Jezera stínů na severu státu New York. To vyvolá spoustu otázek. Jak se tam babička dostala? Přijela za Mayou, která nedaleko odtud studovala? Nebo ji něco pojilo s tímto místem? Maya se rozhodne na toto místo odjet a zjistit, co se babičce stalo, přestože je to pro ni velice bolestné a vracejí se jí nejrůznější vzpomínky.

Svým příjezdem však rozbouří vody a přitáhne na sebe pozornost lidí v městečku i majitelů hotelu. Čím více tajemství odkrývá, tím více se sama zamotává do pavučiny lží a odhalení pravdy by se pro ni mohlo stát velmi nebezpečné. Bude ochotná zaplatit za zjištěnou pravdu?

V druhé časové linii pak můžeme sledovat příběh Mayiny babičky, když byla mladá v období druhé světové války. Ta se snaží najít své místo v nacistickém Mnichově a zjistit, kým vlastě je, jaké jsou její názory a naučit se, komu lze věřit a komu nikoliv.

Tato časová linie mě bavila podstatně více a vlastně by vydala na samostatnou knihu. Kniha se četla velmi svižně, jelikož mě zvědavost hnala stále dál. S odhalením minulosti do sebe začaly zapadat věci ze současnosti a vše vyústilo ve skvělou zápletku, která byla do detailů promyšlena.

Hodnocení: 8/10

Hotel u Jezera stínů můžete koupit na stránkách nakladatelského domu Grada, kterému spolu s nakladatelstvím Metafora děkujeme za zaslání recenzního výtisku.

Recenze: Romana Říhová

2 komentáře: „Hotel u Jezera stínů – Daniela Tullyová

Add yours

  1. Ahoj Sabi a Romčo,
    Hotel jsem taky četl a byl to opravdu moc zajímavý a silný příběh. V posledních měsících jsem si dost oblíbila kombinaci dvou dějových linií, přičemž je velmi často ta historická z období druhé světové války. Mějte se krásně!
    Hanka z ciculka.cz

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: