Přečtené knihy za březen 2021

I když teď čtu jen po večerech, a to ještě hodně málo – jak to jde a hlava mi funguje, snažím se pracovat, nebo psát svůj nový román. Přesto jsem přečetla skoro deset knížek (jsou v tom tedy opět dvě dětské, ale zato jsou čtené hned několikrát). 😀

Pobřežní cesta – Raynor Winnová

Tuhle knížku z nakladatelství Kazda jsem toužila číst už nějakou dobu, ale nebyla jsem si jistá, zda je opravdu pro mě. Nakonec jsem podlehla a objednala si ji. Líbila se mi opravdu hodně, i když jsem v mnohém s autorkou nesouhlasila. Celkově to byl ale opravdu zajímavý zážitek.

Recenzi na knihu najdete zde.

Platnéřství

Platnéřství je populárně naučná literatura o tom, jak se v minulosti vyvíjelo toto nádherné řemeslo. Dozvěděla jsem se nejen spoustu věcí z historie a naučila se nové části a názvy rytířské zbroje, ale také jsem si mohla slovem i obrazem projít výrobu jednoho kompletního brnění. Kniha, ke které se budu určitě ještě mnohokrát vracet.

Recenzi si můžete přečíst zde.

Děti lesa – Giuseppe Festa

Děti lesa byl ohromný zážitek. Italský autor Giuseppe Festa zde popisuje život vlků v jedné italské záchranné stanici a jejich návrat do volné přírody. Našla jsem tam opět spoustu zajímavých informací, které uplatním mimo jiné i v novém románu, který právě píšu. Co mě ale hodně překvapilo, byla čtivost této populárně naučné až dokumentární knihy.

Recenze je tady.

Pecivál domácí – Dagmar Medzvecová

Knížka, kterou jsem objednávala pro Jiříka. Autorkou i ilustrátorkou je Dagmar Medzvecová a knížku už jsme s oběma dětmi četly několikrát.

O knížce více tady.

Zajatec osudů – Dcera magistra Kelleyho – Jaromír Jindra

Historický román z rudolfinské Prahy z pera Jaromíra Jindry jsem si šetřila, až na něj bude dostatek času a klidu. Jenže co si budeme… to já asi nebudu mít ani v důchodu. A tak jsem se do knihy pustila. Opět jsem si vychutnala čtivý text, zajímavou zápletku, ale hlavně – klobouk dolů před tím, jak autor dokázal do textů zakomponovat filozofické úvahy a dialogy o astronomii, astrologii a dalších vědách. Nádherný zážitek. Moc za něj autorovi děkuji!

Ďábel z Frejštejna – Martina Novotná

A další lahůdka byla Ďábel z Frejštejna, což pro mě bylo obrovské překvapení. K této knize jsem se dostala náhodou, když mě oslovila sama autorka a začetla jsem se snad na první nádech. Jedná se o historickou detektivku – první díl z trilogie, kde vyšetřují loutnista Jakub a „jeho pán“ Vilém. Autorka už má doma dokonce čerstvé výtisky druhého dílu a já se nemůžu dočkat, až ke mně dorazí a budu si ho moci přečíst.

Recenzi si přečtete zde.

Stelinka a kouzelné kamínky – Petra Santlerová

Roztomilý příběh o holčičce, která si nasbírala na procházce kamínky a ty jednou v noci díky prachu z hvězd obživly. Stelinka díky nic získala spoustu nových přátel, ale také zažila plno dobrodružství. Více o knížce se dozvíte zde.

Čarodějky malostranské – Petra Kubašková

No a na závěr další mega překvapení – Čarodějky malostranské od Petry Kubaškové. Příběh ze současné Prahy, která na vás však díky skvělým popisům autorky a také dobrodružnému příběhu mladé čarodějky dýchne starobylou náladou. V téhle knize ožívají stará domovní znamení i duchové z pražských pověstí. Po dočtení jsem dostala chuť přečíst si pražské pověsti od Popelky Biliánové (doufám, že to píšu dobře).

Recenzi jste mohli číst tady.

H2O – audioknihy plné zábavy

A úplně bych zapomněla na dvě audioknihy načtené Jiřím Lábusem a napsané Petrem Stančíkem. Je to pokračování (druhý a třetí díl) série s kamarády Hubertem, Ofélií a Hugem, kteří si zkráceně říkají H2O a kteří prožívají neuvěřitelné a zábavné dobrodružství.

Více o audioknihách – zde.

Momentálně mám rozečtený hodně diskutovaný román Bál šílených žen. Jsem téměř v polovině a ani u toho nedýchám. Příběhem z blázince na konci 19. století mi hodně připomíná Temné stěny Willardu a moc se mi líbí. Jsem napnutá, co bude dál…

A co jste přečetli v březnu vy? Znáte některé z knížek?

Mimochodem – nedáte mi tip na nějaké knihy podobné Čarodějkám malostranským? A třeba něco, co si objednat z Epochy, až budu objednávat právě čarodějky?

Vaše Sabi

2 komentáře: „Přečtené knihy za březen 2021

Add yours

  1. Ahoj Sabi,
    neznám ani jednu knihu, jen některých jsem četla u tebe na blogu. Já jsem toho v březnu přečetla opravdu hodně, článek teprve připravuji, ale bude fakt dlouhý. Hodně mě zaujala ta kniha o Platnéřství. Měj se krásně,
    Hanka z ciculka.cz

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: