Jaké filmy jsem viděla za březen

Nepatřím mezi lidi, kteří sledují televizi pravidelně, nebo nějak často. Ani hned nestahuji novinky, které sleduje milion jiných lidí a chválí – nebo je kritizuje. Naopak jsem člověk čtecí a většinou televizi míjím. V posledních letech v ní běžely dětské písničky a nesmysly, ale nyní se mi daří děti konečně zabavit i jiným způsobem. Když už na televizi koukají, mají to za odměnu a sledujeme normální pohádky, někdy i hrané. Ale proč vám to píšu?

Díky výše uvedenému jsem se konečně dostala i já k tomu, že tu a tam zhlédnu nějaký ten film dokonce celý! Občas si něco pustí i manžel a když mě to zaujme, zjišťuji, že místo, abych pracovala, koukám s ním. Ale dost vysvětlování. Pojďme se mrknout, co jsem v březnu viděla a zanechalo to ve mně nějakou stopu.

V síti

Tenhle film asi moc představovat nemusím. Je z roku 2020 a zahýbal celu republikou, hlavně s rodiči dospívajících dětí (myslím, že nejen dívek, i když dívky v něm hrají prim.) Přesto vložím anotaci z ČSFD:

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání.

Tenhle film jsem sledovala na dvakrát s manželem, který si ho pustil a já se opět přidala, jen jakoby. Že kouknu, co to teda jako je. Brzy jsem zjistila, že sleduji občas i s otevřenou pusou. Jednak mě fascinovalo, že herečky skutečně působily jako malé holky a pak mě fascinovala perverzita mužů, kteří si s nimi povídali.

Jako puberťačka jsem kdysi něco podobného zažila – i když jen na telefonu. Na(ne)štěstí jsem už tehdy měla hodně bujnou představivost, takže jsem byla já ta, která provokovala a dotyčného vybízela z větší „aktivitě“. Důvod byl jednoznačný – četly jsme si to s holkama ve škole v šatně a náramně se bavily tím, jak někdo může být tak blbej. Díky internetu už se bohužel karta obrátila a obětmi jsou nevinné děti.

Tenhle film by měly povinně vidět všichni rodiče. Protože i když si myslíte, že víte, co se může stát, věřte, že tohle předčí všechny vaše předpoklady.

Moje hodnocení: 8/10

Na psí knížku

Na psí knížku je něco mezi komedií a psychologickým dramatem. Hlavní role zde hrají Iva Janžurová, která se představí jako Jarmila Kukačková – věčně dobře naladěná uklízečka v nemocnici, kterou mají všichni rádi. Když je v práci, žije na ubytovně, která se bude brzy rušit. Na venkově pak žije tzv. „na psí knížku“ s Pepou – Jiřím Lábusem. Hodně mě bavila scéna, kdy jde Iva Janžurová poklidit k notoričce (Evě Holubové) a ona ji vytáhne do města – vezme ji do čínské restaurace, dál popíjí a dělá ostudu. Na jedné straně humorné, na druhé straně hodně hodně smutné.

Tento film sice není nejnovější (je z roku 2002) a na ČSFD má hodnocení jen 61 %, mně se ale líbil hodně. Určitě to není film, u kterého byste se kdovíjak pobavili, ale o to víc vás zasáhne až do morku kostí tragédie, která z něj čiší. Je až moc podle skutečného života…

Moje hodnocení: 7/10

Zakletá Ella

Zakletá Ella je jeden z filmů, které jsem sledovala s dětmi – hlavně s Nelčou. Narazila jsem na něj náhodou, v podstatě tam sám naskočil po nějaké jiné pohádce, a bavil nás hned od začátku, tak jsme ho tam nechali. Ella je něco mezi fantasy romantickou komedií a pohádkou. Najdete tam prvky Popelky, ale třeba i praštěnou kmotřičku, která dá Elle do vínku poslušnost. Jenže nebohá dívka pak poslechne úplně každého a úplně ve všem – takže ji řada lidí zneužívá. Její otec se znovu ožení a sestry samozřejmě zjistí, jak to s Ellou je a zneužívají ji k dosažení svých cílů i pro pobavení. Ella se rozhodne, že najde svou kmotřičku vílu a požádá ji, aby jí poslušnosti zbavila. Mezitím potká prince a následníka trůnu, dostane se mezi elfy, do země obříků atd. Tohle je prostě vtipné, milé, krásné… a aaaach… jak na ty romanťárny nejsem, tak i slzu jsem uronila. 😀

Zakletá Ella je film z roku 2004 a hodnocení na ČSFD má 61 %.

Moje hodnocení: 9/10

Kouzelný měšec

No a u pohádek ještě chvíli zůstaneme. Znáte Kouzelný měšec? To je koprodukční pohádka z roku 1996, kterou natočil Václav Vorlíček. V hlavních rolích můžete vidět Sašu Rašilova jako prince Petra, Tinu Ruland jako princeznu, Mahulenu Bočanovou jako čarodějnici Bludimíru, Rudolfa Hrušínského ml. jako jejího sluhu Huhlu a spoustu dalších skvělých herců. Já tuhle pohádku milovala už jako holka a když nám tam teď opět sama naskočila na you-tube, nechala jsem ji běžet. Nebudu připomínat příběh, protože ho určitě všichni znáte. Vlastně jsem tuhle pohádku zmínila jen tak mimochodem, podle mě je na nějaké recenzování už příliš stará. A jinak – od té doby, co ji Nelča viděla poprvé, už běžela asi 15x. 😀

Moje hodnocení: 9/10

A co jste viděli v březnu vy? Budu ráda, když mi dáte nějaké tipy do komentářů, i když se na to nejspíš nepodívám, protože děti to nebaví a manžela většinou také ne. No a já sama si raději otevřu knihu. Ale kdo ví… 🙂

3 komentáře: „Jaké filmy jsem viděla za březen

Add yours

  1. V březnu jsem viděl asi Aquamana, když běžel v TV (nebo už to byl taky duben?). Jinak za poslední týden jsem viděl Raubíř Ralf a internet a Jumanji: Vítejte v džungli. Oba rozhodně pobaví.

    To se mi líbí

      1. Ano, tohle je z roku 2017 a v roce 2019 vyšlo ještě pokračování Jumanji: Další level, které je ještě o něco vtipnější. Jen místo deskovky se z Jumanji stane videohra (ta původní desková se v prvním filmu ještě objeví). Hraje tam Dwayne Johnson, Jack Black, Karen Gillian a Kevin Hart. Jinak tu původní verzi s Williamsem jsem viděl taky. 🙂

        To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: