Design a site like this with WordPress.com
Začít

Hotýlek na Islandu – Julie Caplinová

Přeneste se do panenské přírody Islandu a vychutnejte si útulnou atmosféru ve stylu hygge zachumlaní do hřejivé deky s hrnkem horké čokolády. Krásný hotýlek Polární záře vzdálený hodinu cesty od Reykjavíku je místem, kde si Lucy může zahojit svou zraněnou duši a ukázat všem, co se v ní skrývá a že má ty správné předpoklady pro vedení hotýlku.

Název: Hotýlek na Islandu

Autor:  Julie Caplinová

Nakladatelství: (Cosmopolis) GRADA

Počet stran: 352

Rok: 2020

Recenze:

Lucy má dobrou práci ve vyhlášeném hotelu, partnera a nic ji nechybí. Jenže vše se změní po nešťastné události, kdy dostane padáka a kopačky. Její život je v troskách, nedaří se jí najít novou práci a úspory docházejí. Vypadá to, že se bude muset přestěhovat zpět k rodičům, a to za žádnou cenu nechce dopustit. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě místo přijme, přestože zimu nesnáší a zdá se jí ta nabídka trochu podivná.

Po svém příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. A navíc se jako šéfová uvede před svými zaměstnanci naprostým trapasem a má tedy velké pochybnosti, jak a jestli ji podřízení vůbec přijmou. Jenže potom jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc.

Pustí se naplno do práce a rozhodne se, že využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se o to, aby se z hotýlku stal ten nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu. Čeká ji ale spousta tvrdé práce, protože hotel má špatná hodnocení a je poloprázdný. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží uškodit. Není si jistá, že jsou k ní všichni kolegové upřímní a zda jim může důvěřovat. A navíc ji zneklidňuje okouzlující barman Alex. Mezi ním a Lucy to zajiskří, ale vypadá to, že Alex skrývá nějaké tajemství. Na obyčejného barmana je velice chytrý a pohotový v řešení nejrůznějších situací.

Lucyiným cílem je za pouhé 2 měsíce, na které má smlouvu, dostat z hotelu to nejlepší a zjistit kladné reference na cestovatelských portálech. Nalákat nové hosty a nakonec uspořádat nevídanou slavnostní večeři pro hosty i významné osobnosti, díky níž hotýlek dostane do povědomí široké veřejnosti. Vypadá to, že se jí začíná dařit a to i na poli lásky, ovšem bude to opravdu stačit, aby si zasloužila na pozici ředitelky hotelu zůstat?

Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako ostatní příběhy od této autorky ze série Romantických útěků. Atmosféra byla popsána tak dokonale, že jsem si připadala, jak bych opravdu byla v útulném hotýlku na Islandu. A samozřejmě jsem po každé přečtené kapitole musela ihned začít novou, abych věděla, jak příběh bude pokračovat. Konec knihy mě nakonec celkem překvapil, ale musím říct, že to vlastně bylo příjemné překvapení.

Hodnocení: 9/10

Knihu Hotýlek na Islandu vydalo nakladatelství Cosmopolis. Koupíte ji na stránkách vydavatelského domu Grada, kterému moc děkujeme za poskytnutí recenzního výtisku.

Text recenze a hodnocení: Romana Říhová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: