Falešná kočička Nadi Horákové opět boduje

Tři krimi příběhy z moravského prostředí spojuje víc než jen autorka Naďa Horáková a restaurace Falešná kočička. Jsou totiž plné zamotaných lidských vztahů a samozřejmě vražd. Dokáže si s nimi brněnská mordparta poradit? 


Název: Falešná kočička

Autor: Naďa Horáková

Nakladatelství: Moba

Počet stran: Rok: 2020 (2.vydání)


Recenze: 

Hlavního hrdinu byste v této knize hledali marně. A přece Naďa Horáková dokázala, že je paní Spisovatelka s velkým “S”. Falešná kočička jsou tři kratší příběhy (kolem 90 stránek každý), které spojuje pátrací tým, tedy parta sympatických lidí s chybami a běžnými problémy, a samozřejmě vraždy a jejich vyšetřování. No, a restaurace Falešná kočička…

Tři kriminální příběhy spolené Falešnou kočičkou

I když se jedná o krátké příběhy, jsou ohromně čtivé. Možná i právě proto. V prvním, s názvem Mrazivý dech Johany, probíhá pátrání na horské chatě. Mordparta najde v zamrzlé vaně známého podnikatele. Vypadá to, že mu do vany spadl fen. Jenže holohlavý muž si neměl co fénovat… stopy vedou do podniku se spodním prádlem, jehož společnost je sejde na horách, aby se dobře pobavila. Ve druhem příběhu se dostaneme k restauraci Falešná kočička o něco blíže. Zavražděna je totiž její účetní. Ve hře je nevěra i několik zhrzených milenců. Příběh se komplikuje tím, že jeden z vyšetřovatelů má blízký vztah ke svědkyni. Ovšem když zjistí, že je i podezřelou, je už pozdě to přiznat. V posledním příběhu je zavražděn majitel realitní kanceláře, který se má druhý den ženit. Mladá manželka může ležet v žaludku kdekomu z jejich rodiny. Navíc i zde hraje roli nevěra a tajné mezilidské vztahy. 

Moje dojmy:

Celá kniha je protkána vztahy, nevěrou a lží. Autorka vystavěla velmi zdařile příběhy, v nichž může být viníkem hned několik osob najednou. Čtenář je okamžitě vtažen do děje a v hlavě mu to šrotuje. Často si říká: “To je průhledný. Tohle je vrah, to je jasný…”Jenže jasné není nic. Autorka vše dokonale proplete a zamotá, poskytne čtenáři vodítka i falešné stopy a výsledkem je? Přiznávám, že úplně velké překvapení výsledkem není. U všech tří příběhů jsem vraha odhalila, i když většinou až těsně u konce, než to prozradila autorka sama. Občas jsem čekala nějaký šokující závěr, který se však nekonal, což je škoda. 

I tak si Falešná kočička zaslouží plný počet bodů v mém hodnocení, jelikož jsem díky ní třikrát za sebou pěkně ponocovala. Pokaždé jsem padala únavou s tím, že přečtu jen pár stránek a jdu spát, ovšem nedokázala jsem knihu odložit… bylo to jako droga. Čtivé, napínavé, neodložitelné, ostatně jako většina knih autorky. 

Zprvu jsem se bála, že když se jedná o povídky – i když delší, bude kniha slabší, než ostatní díla Nadi Horákové. Ovšem autorka scénáře seriálu Policie Modrava je prostě vynikající vypravěč. Navíc tím, že se příběhy odehrávají v jednom městě a hrdiny jsou stejní vyšetřovatelé,  nemáte pocit, ze čtete tři samostatné povídky, ale román. Nebo spíš – že sledujete poutavý detektivní seriál. A víte co? Chci další příběhy téhle mordparty. A kdyby to chtěl někdo zfilmovat, vůbec bych se nezlobila. Byl by to skvělý seriál, stejně jako Modrava. 


Hodnocení: 5/5


Knihu Falešná kočička koupíte na stránkách nakladatelství Moba, kterému moc děkuji za recenzní výtisk!

 
Nejvíc TOP knihy Nadi Horákové podle mě: 

  • Hrob 13 panny
  • Korálky z klokočí
  • Kletba markomanské královny
  • Falešná kočička
  • Brněnské nevěsty
  • Tajemství Anny z Lampersdorfu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: