Významné události, které se odehrály v únoru

I když je únor nejkratším měsícem v roce, během historie stačil nasbíral plno významných událostí, které stojí za připomenutí. Představit si tady všechny rozhodně není v našich silách a věřte – ani číst byste to nechtěli. Pojďme se tedy podívat alespoň na ty nejzajímavější.

Co se dělo ve středověku

Král cizinec. Tak byl českými obyvateli nazýván Jan Lucemburský, otec Karla IV. V roce 1342 založil v Praze v oblasti dnešního Smíchova kartuziánský klášter. Tehdy ještě netušil, že o víc než dvě desítky let později, v únoru 1368, se narodí Zikmund Lucemburský. Významná událost se ale odehrála i v roce 1126. 18.února došlo ke známé bitvě u Chlumce, kdy kníže Soběslav porazil římského krále Lothara III. 

Smutné 20. století

Smutným datem byl 25. únor 1969, kdy se po vzoru Jana Palacha na Václavském náměstí upálil Jan Zajíc. Stalo se tak v den výročí komunistické revoluce, což je další významná událost, která by se neměla zapomínat. 25. února 1948 přijal prezident Československa Edvard Beneš demisi ministrů a komunisté tak převzali vládu na víc jak 40 let.

Chcete znát další významné události, které se v únoru staly? Tak mrkněte na celý článek zde. 🙂

Zdroj obrázku: Shutterstock.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s