Grafický román Wonder woman – Válkonoška

Milujete příběhy o statečných a neporazitelných Amazonkách? Pak by vám neměl uniknout úžasně zpracovaný grafický román Wonder woman – Válkonoška, která vám nachystá pořádnou porci dobrodružství i napětí. Krásná statečná Diana vás uchvátí na první dobrou a budete mít pořádný problém se od ní – pardon –  od komiksu odtrhnout. 

Název: Wonder woman: Válkonoška

Autor: Leigh Bardugová

Adaptovala: Louise Simonsová

Ilustrátor: Kit Seatonová

Vydalo: CREW

Rok: 2020

Odvážná nebo šílená? 

To si nejspíš říkala věštkyně o Dianě, hlavní hrdince tohoto grafického románu. Diana je mladá a krásná dívka, velmi vysoká a statná. Není divu. Je to totiž Amazonka žijící na odlehlém ostrově Themyscira. Zatímco ostatní ženy na ostrově – samozřejmě rovněž Amazonky, se sem dostaly za své zásluhy – zemřely statečně v boji a byly vráceny do života, aby žily na tomto ostrově, Diana byla vytvořena z hlíny. Ostatní dívky si z ní kvůli tomu dělají legraci, říkají jí vázičko a mají pocit, že je méněcenná. Diana se snaží jim dokázat, že má stejné právo žít na ostrově, jako všechny ostatní. Rozhodne se vyhrát významný závod Amazonek. Je skvěle připravená a přesvědčená, že vyhraje. Něco se ale zvrtne…

Vetřelec na ostrově

Během závodu u pobřeží vybuchne loď. Zdá se, že nikdo nepřežil, ale pak Diana zaslechne volání o pomoc. Svědomí je silnější než touha zvítězit, a tak místo aby běžela dál, vrhne se do vln a vytáhne na břeh mladou dívku. Černošku a hlavně – obyčejnou smrtelnici, která by se neměla na Themysciru vůbec dostat.

Od chvíle, kdy je nezvaná návštěvnice ukrytá v jeskyni na pobřeží, dějí se divné věci. Ostrovem otřásá zemětřesení a Amazonky onemocní jedna po druhé. Dianě dochází, že to ona je původcem počínající zkázy ostrova a rozhodne se to napravit. Má dvě možnosti. Buď dívku zabít nebo ji dostat zpět do světa lidí. Diana zvolí život.

Černoška, jménem Alia, však není jen tak obyčejná dívka. Je to válkonoška. Dívka s krví Heleny Trojské, která stejně jako všechny její předchůdkyně rozsévá zkázu a vyvolává války. Měla by zemřít – dostat ji do světa lidí nestačí. Nebo se mohou obě mladé ženy pokusit dostat se včas do Řecka a vykoupat Aliu v posvátném prameni, který ji zbaví jejího prokletí.

Moje dojmy z knihy Válkonoška

Ufff, vysvětlit základní zápletku byla docela dřina. Vím, je to dlouhé, ale pokud jsem nechtěla jen citovat anotaci, bylo potřeba to řádně vysvětlit. Co bylo dál? To už si přečtěte sami. Nebudete ochuzeni o moderní New York, kouzelné Řecko ani bájná místa. Nebudou chybět krásné ženy, typické Američanky, odvážné Amazonky, ale ani muži. Muži stateční a silní, podlí a zrádní i vlezprdelkové, kteří jsou sice géniální ajťáci, ale pro život takřka nepoužitelní. Jooo, tohle byla zkrátka jízda.

Celý grafický román Válkonoška vás budou provázet překrásné ilustrace Kit Seatonové, takže počítejte s tím, že i když vás napínavý a akční děj požene k tomu, abyste četli dál a dál, občas se prostě zaseknete a budete se kochat obrázky.

Tento komiks byl dokonale srozumitelný s poměrně hustými dialogy v bublinách i vysvětlivkami v hranatých závorkách, které dovysvětlovaly obrázky. Dost to oceňuji, protože sebelepší obrázek je možné interpretovat různými způsoby, a tak se může stát, že jej pochopíte mylně. Tady se ovšem seknout nemůžete, protože si vše přečtete.

Válkonošku jsem přečetla za jeden večer, ale celou dobu jsem bojovala s touhou dozvědět se, co bude dál a jak to dopadne, s chutí, nechat si alespoň ještě kousíček na druhý večer. Proč? Protože jsem nechtěla, aby to tak rychle skončilo. No prostě jsem se nechtěla s Válkonoškou loučit. 🙂

Hodnocení: 5/5

Knihu Wonder woman: Válkonoška koupíte na stránkách nakladatelství CREW, kterému tímto moc děkuji za recenzní výtisk.

2 komentáře: „Grafický román Wonder woman – Válkonoška

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s