Čarodějova nevěsta pro milovníky komiksů a mangy

Po dlouhé době jsem se opět rozhodla užít si čtení nejen po stránce textové, ale i obrazové. Sáhla jsem po komiksech, tentokrat z nakladatelství CREW. Vybrala jsem si – po dlouhých měsících okukování konečně Čarodějovu nevěstu. K mé škodě se jednalo už o 12. díl, ale chtěla jsem si ji zkrátka vyzkoušet a přečíst si kvalitní mangu. Míša z nakladatelství CREW mi však vyšla vstříc a poslala i první díl této povedené série plné čarodějů, kouzelníků a dalších stvoření. A bylo to fakt dobře, protože bez něj bych se v ději hodně ztrácela a nechápala spoustu souvislostí. Pojďme si tedy nejprve představit první díl…

Název: Čarodějova nevěsta

Autorka a ilustrátorka: Kore Jamazaki


Čarodějova nevěsta 1 

V prvním díle této série poznáváme mladičkou a všemi opuštěnou Čise. Dostane se do aukce, kde si ji koupí čaroděj Elias Ainsworth a odvede si ji k sobě. Má hned několik záměrů: Čise se má stát jeho učednicí, má ho ochraňovat (vysvětlovat to nebudu, to by bylo na dlouho) a má se stát jeho nevěstou. Čise je z toho překvapená, ale ne nešťastná. Spíš má obavy. Navíc Elias není žádný krasavec. Jeho hlava vypadá jako lebka koně. To ji ovšem nijak nevykolejí. Ve světě, který autorka Kore Jamazaki popisuje, se to zdá normální. 

Čarodějova nevěsta mi učarovala od první stránky. Kupodivu jsem si nemusela ani zvykat na čtení mangy – tedy v opačném pořadí, než se čte běžná kniha. Očividně se to nezapomíná. 🙂 Moc se mi líbily kresby, ale především příběh s poměrně složitou zápletkou, kterou rozpletáte postupně tak, jak se odhaluje minulost Čise i ostatních postav. 

Abychom pochopili příčinu toho všeho, vrací se autorka spolu s Čise tam, kde všechno začalo. Do kočičího města Ultaru, kde najde tajemné jezero a v něm temné tajemství. Čise se ocitne v ohrožení života – jako ostatně několikrát během příběhu. V tu chvíli však komiks končí. V tom nejlepším… a já samozřejmě neměla další díl. To bylo fakt uaaaaa!!!!

Musím si pořídit všechny díly mezi jedničkou a dvanáctkou. Protože…
Hodnocení: 5/5

Čarodějova nevěsta 12

V tomto díle potkáváme Čise na kouzelnické Akademii, kam už očividně nějakou dobu chodí. Sledujeme sice její příběh, kdy je její vztah s Eliasem mnohem důvěrnější než na začátku, ale musí ho tajit. Elias na Akademii učí a ani jeden z nich nechce, aby ostatní věděli, co mezi nimi je. Autorka se ale více zaměřuje i na další postavy, hlavně spolužáky Čise.

Tím, ze jsem nečetla předchozí díly, měla jsem hodně velký problém pochopit, kdo je kdo, proč co dělá atd. Navíc Čise měla jiný účes než v prvním díle, takže jsem občas hodně premýšlela, která z postav je ona. Tím víc, že tam bylo hodně podobných dívek a autorka se hodně věnovala i jim samostatně. 

V druhé polovině 12. dílu Čarodějovy nevěsty jela Čisina třída na vandr. Jeli kempovat do hodně divoké přírody Skotska, která se od distingovaného prostředí Anglie výrazně lišila. Čise s kamarády se o sebe museli postarat sami a ani tady nechyběly tajemné a kouzelné bytosti apod. Hodně mě pobavili lidožraví koně. 🙂 I tento díl končí uprostřed akce, v tom nejnapínavějším a já teď musím čekat na další díl. Už teď se na něj těším! 
Hodnocení: 4/5

Moje dojmy

Čarodějova nevěsta je moje asi čtvrtá manga. Nejsem tedy v tomto oboru velký znalec. Faktem ale je, ze mě zcela okouzlil svět, kde žijí lidé, kouzelníci a čarodějové vedle sebe. Bavilo mě spojení obrazu a slova. Autorka vymyslela nejen napínavý a poutavý příběh plný vztahů a temné minulosti, který navíc doplnila kvalitními kresbami, které mě prostě baví. I když mi u mangy chybí barvy, tady je to jinak. To černobílé provedení mi k tomu tak nějak sedí lépe. 

Za mě velmi zdařilá série, u které už mě teď, po přečtení, vůbec nepřekvapuje vysoké hodnocení a obliba čtenářů. I já hodnotím vysoko! 
Obě knihy, resp. všechny díly série Čarodějova  nevěsta zakoupíte na stránkách nakladatelství CREW, kterému zároveň děkuji za poskytnutí recenzních výtisků.

2 komentáře: „Čarodějova nevěsta pro milovníky komiksů a mangy

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: