Design a site like this with WordPress.com
Začít

Recenze: Robert Brynzda – Mlha nad Shadow Sands

Druhý případ Kate Marshallové nás přivádí k vodnímu rezervoáru Shadow Sands, kde se jednoho dne potápí se svým synem. Místo zatopených domů však učiní nález mnohem děsivější. Tak je Kate chtě nechtě vtažena do případu, který ji zajímá jako bývalou policistku, matku i jako soukromého detektiva. Jak se mi ale celkově líbila kniha Mlha nad Shadow Sands?

Název: Mlha nad Shadow Sands

Autor: Robert Bryndza

Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)

Počet stran:

Rok: 2020

Recenze:

Druhý případ Kate Marshallové jsem chtěla číst ze dvou důvodů – chtěla jsem vědět, jak se její zajímavý – leč dost tragický život – bude vyvíjet dál a také už jen proto, že je to prostě „nový Bryndza“. Ač je mi Kate hodně sympatická, pořád se nějak nemohu odpoutat od jeho předchozí hrdinky a vyšetřovatelky Eriky Fosterové. Pomalu však Kate a jejímu synovi, i uhlazenému kolegovi Tristanovi začínám přicházet na chuť.

V této knize Kate najde v rezervoáru tělo mladého muže. Ač se utopil, jeho tělo neslo i známky dalších a dost brutálních zranění. Mladíkova matka si zjistí Kateinu minulost a najme si ji jako soukromou vyšetřovatelku. Kate tak získá možnost vrtat se v případu více, než by jí jinak dovolilo svědomí. Nebo ne?

Případ je totiž velmi zvláštní. Mladíkova smrt je nejprve prohlášena za nehodu a uzavřena. Když Kate upozorní na nesrovnalosti, odhalí pitva další zranění. Verdikt se mění na vraždu. A vrahem je prý mladíkův kamarád, se kterým v Shadow Sands tu noc kempoval. Kate však věří mladíkovi, že s vraždou nemá nic společného. Aby se situace ještě více zkomplikovala, zmizí nedaleko Shadow Sands Tristanova a Kateina kolegyně z univerzity.

Dostala se do spárů stejného pachatele? Je mrtvá, nebo ji někdo někde vězní? Kdo se snaží, aby se v Shadow Sands dále nepátralo? Proč je případ tak rychle uzavřen a smeten pod koberec? Jakou roli v tom hraje bývalý policista i současný vyšetřovatel – shodou okolností jeho syn? A ví rodina vlastnící rezervoár i okolní pozemky něco, co chce udržet pod pokličkou?

Ano, bylo to napínavé! Hodně napínavé a hodně čtivé. Četla jsem každou volbou chvilku a nedokázala jsem se odtrhnout. Přesto mám ke knize výhrady. Nic mě tentokrát nenutilo přemýšlet nad tím, kdo je vrah a co všechno se kolem rezervoáru děje. Neměla jsem tu potřebu proto, že ani Kateino a Tristanovo vyšetřování nebylo nijak žhavé. Bylo spíše vlažné, a tak nějak plynulo… Více se řešily osobní problémy obou soukromých vyšetřovatelů, což mě sice bavilo, ale až moc to odvádělo pozornost od hlavní zápletky knihy.

Robert Bryndza je vynikající autor, jeho knihy se čtou téměř samy. U této však mám pocit, že je zápletka podstatně slabší. A to i přesto, že tam byl velký potenciál udělat z knihy skutečně hrůzyplný napínavý thriller. Škoda.

Hodnocení: 79%

Knihu Mlha nad Shadow Sands koupíte zde.

Já tímto děkuji nakladatelství Grada i Cosmopolis za zaslání recenzního výtisku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: