Design a site like this with WordPress.com
Začít

Knižní přírůstky listopad/prosinec 2020

Slíbila jsem, že vám ukážu další knížky, které mi dorazily na přelomu listopadu a prosince, jen teď nějak nestíhám. Takže to dopadlo tak, že některé už jste mohli vidět v recenzi a knižním tipu, jiné na blogu Bláznivá máma. I tak ale plním slib a přináším stručný souhrn.

Knižní skvosty z nakladatelství Grada

Z nakladatelství Grada mi tentokrát dorazily nádherné obrazové publikace plné zajímavého, poučného a pro mě i užitečného textu. Tou první jsou Kostely od Petra Dvořáčka. Velká publikace na krásném křídovém papíře, která představuje 70 kostelů v Čechách a na Moravě, seřazených chronologicky tak, jak byly vystavěny.

Další knihu už jste viděli podrobněji v Knižním tipu. Jsou to Hrady Čech a Moravy – Známé i neznámé osudy od Jana Kvirence. Opět skvostná záležitost plná obrazového doprovodu a užitečných textů tištěná na křídovém papíře. Autor v ní přibližuje čtenářům dobu vzniku hradů a jejich majitele i pomocí historických pramenů – náhledů do kronik, korespondence apod.

Vánoční ozdoby a dekorace z přírodnin a recymateriálů jsem představila již na blogu Život bláznivé mámy. Autorkou je Alena Isabella Grimmichová a knížka je vhodná pro dospělé i pro větší šikovné děti.

Romantická novela od Zuzany Holčíkové

Zuzana Holčíková, česká spisovatelka a rodačka z Humpolce mi zaslala jako poděkování za první recenzi její knihy Hra na druhou i svou prvotinu – Zůstávám tu pro tebe. Jak se mi kniha líbila jste mohli už včera zjistit v recenzi.

To nejlepší nakonec – knižní překvapení od Jaromíra Jindry

Od skvělého jihočeského spisovatele a já mohu s hrdostí napsat že i od mého přítele Jaromíra Jindry dorazil balík s novinkami, které vyšly před nedávnem. Je to druhý díl Vzpomínek budějovického kata – Případ zákeřného vyděrače, který vydalo nakladatelství Lirego, a pak první díl Zajatce osudů – Dcera magistra Kelleyho. Zajatec osudů kdysi vyšel jako samostatný román. Autor jej nyní přepracoval a rozšířil na dva díly. První vydalo před pár týdny nakladatelství Brána.

Co říkáte na mou předvánoční knižní nadílku? Máte některé knihy doma, nebo už dokonce přečtené?

Vaše Sabi 🙂

1 komentář: „Knižní přírůstky listopad/prosinec 2020

Add yours

  1. Ahoj Sabi,
    znám jen ty knihy, na které jsi už napsala recenzi. Hodně mě zaujaly Kostely z Grady, tak se těším na tvé hodnocení. Nevím, proč jsem si je taky nevybrala:-D Já jsem ještě knižní přírůstky za listopad nesepsala, protože toho je strašně moc. Já jsem za knihy snad utratila v listopadu víc peněz než za kosmetiku:-D Měj se krásně!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: