Lucy Clarkeová – Pozvala mě dál

…a nic nebylo jako dřív!

Psychologické thrillery patří mezi mé nejoblíbenější žánry. Od Lucy Clarkeová už jsem jednu knihu četla. Její Stíny nad zálivem mě nadchly. Ovšem jak moc mě uchvátí novinka Pozvala mě dál, to jsem ani ve snu netušila. Atraktivní téma, hlavní hrdinka – spisovatelka, kapitoly ukončené v nejnapínavějším… Tohle se prostě nedalo odložit!

Název: Pozvala mě dál

Autor: Lucy Clarkeová

Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)

Počet stran: 376

Rok: 2020

Recenze:

Elle je velmi úspěšná spisovatelka, která roky se svým manželem cestovala po Evropě jen s batohem na zádech. Když vydala svůj první román, převrátil se jí naruby celý život. Najednou měla spoustu peněz, úspěch, popularitu a nový veliký dům na cornwallských útesech. Jenže dům je pro někoho trnem v oku, stejně jako Elliny úspěchy. Profesní úspěchy. Soukromý život se jí totiž rozpadá pod rukama a s manželem řeší rozvod.

Elle musí uznat, že se stavbou svého ohromného domu to přehnala. Už by měla dávno odevzdat další knihu, pryč je i první – velmi štědrá – záloha od nakladatelství, jenže se jí nedaří. Není schopna sednou ke stolu a napsat další román. Proč se to děje? Souvisí to s Elliným tajemstvím, které pečlivě střeží? Elle se rozhodne problémy s penězi vyřešit pronájmem svého domu přes Airbnb. Jenže s cizím návštěvníkem jako by se v domě něco zcela změnilo. Už si tam nepřipadá bezpečně. Má pocit, že v domě je někdo s ní. Že ji sleduje na každém kroku. A že zná její tajemství!

Lucy Clarkeová napsala opět román plný napětí, který vám nedá spát. Alespoň mě nedal. Opět jsem četla každou volnou chvilku a téměř jsem nedala knihu z ruky. Tím, že autorka tvoří krátké kapitoly končící vždy otevřeně a tak, aby vás motivovaly k dalšímu čtení, se kniha prakticky odložit ani nedá. Autorka navíc střídá jednotlivé vrstvy příběhu – chvíli sledujete Ellinu současnost, chvíli se s ní vracíte do mládí a do toho, co předcházelo její hvězdnou kariéru, ale také čtete myšlenky toho, kdo se dostal do jejího domu a koho tam vlastně sama pozvala.

Pronásleduje Elle někdo z minulosti? Nenávidí ji sousedi? Nebo ji stalkuje nějaká šílená fanynka?

Hlavní hrdinka Elle mi byla sympatická už jen proto, že je to spisovatelka. Bavilo mě odhalovat soukromí „kolegyně“ spisovatelky, obzvlášť když jsem měla možnost nahlédnut na to, jak tato brandže funguje v cizině. U nás se člověk psaním románů jen těžko uživí. Ale v cizině to jde. A je to fascinující. Jenže pak jsem začala zjišťovat, že Elle nehraje tak čistou hru, jak to zpočátku vypadalo. Sympatie se sice ztrácely, ale zájem o knihu pokračoval.

Pozvala mě dál je jeden z nejlepších psychologických thrillerů, které jsem v poslední době četla. Jsem opravdu hodně ráda, že jsem si ji mohla přečíst a určitě si seženu i další knihy autorky, které mi dosud chybí – Modrá a Poslední nádech.

Hodnocení: 99%

Knihu Pozvala mě dál zakoupíte na stránkách nakladatelského domu Grada. Já moc děkuji Gradě i Cosmopolis za recenzní výtisk. Doufám, že od autorky brzy vyjde další skvělý kousek!

1 komentář: „Lucy Clarkeová – Pozvala mě dál

  1. Ahoj Sabi,
    já jsem četla všechny předchozí knihy autorky a líbily se mi. Ona si umí velmi dobře pohrávat se čtenáři a nakonec je vše úplně jinak:-) Tuto knihu doma nemám, půjčím si ji asi pak z knihovny. Měj se krásně!
    Hanka ciculka.cz

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s