Nalaďte se na Vánoce pomocí knih s vánoční tematikou

Tak takový obrázek, jaký jsem dala do úvodu – nebo spíš jaký dala k mému článku Eva Mizerová na webu Magazín.cz, naprosto vystihuje to, na co se o Vánocích nejvíce těším. To čtení s horkým vonícím čajem pod rozsvíceným stromečkem. Čím jsem starší, tím víc si tu atmosféru vychutnávám. A tím méně se mi chce courat po návštěvách. Nejraději bych jen seděla pod stromečkem a četla si.

I když se všude kolem nás skloňují slova jako koronavir, karanténa nebo izolace, pomaličku a nenápadně se blíží Vánoce. Kvůli zavřeným obchodům letos nebudeme moci nasávat vánoční atmosféru tak, jak jsme zvyklí. Proto si ji musíme navodit v prostředí domova. Pojďme si uvařit svařák nebo punč a začíst se do vánočně laděné knížky.

Romantika jako z pohádky

Ať už dáváte přednost vánočním filmům nebo knihám, připravte si ke svařáku a perníčkům ještě krabici papírových kapesníků. Nejspíš je budete potřebovat. Vánoční příběhy bývají plné lásky, rodinných setkání a rozzářených dětských očí. O emoce v nich není nouze, a tak není divu, že se u nich rozplýváme blahem a tváře máme zmáčené od slz. Knihkupci i nakladatelé to všechno dobře ví, a tak každý rok před Vánocemi vydávají vánočně laděné příběhy, nebo alespoň takové, které se odehrávají v zimě a všude se povalují závěje sněhu. Obálky hýří vánoční tematikou, světélky, sněhem a zamilovanými hrdiny.

Čtěte knihy s vánoční tematikou

Ani letos nebudeme o takové knihy ochuzeni. Mezi českými autory zazáří Markéta Harasimová, Alexander Stainfort a Josef P. Snětlivý v souboru tří vánočních povídek nazvaných Vánoční návraty. Nakladatelství Motto nás okouzlí knihou Notting Hill pod sněhem od Jules Wake, a jako každoročně snad nejvíce vánočních příběhů přinese nakladatelství Baronet. Mezi novinkami najdete knihy jako Moje vánoční řecká svatba, Dvanáct vánočních schůzek, Vánoční hostina lady Osbaldestoneové nebo Vánoční koledy lady Osbaldestoneové.

Vánočních knížek je samozřejmě mnohem více. A to nejen na knižních pultech, ale i v mém článku. Celý si ho můžete přečíst na webu Magazín.cz. 🙂

Úvodní foto: Shutterstock a Magazin.cz

Fotky knížek: Databaze.cz

2 komentáře: „Nalaďte se na Vánoce pomocí knih s vánoční tematikou

Add yours

  1. Ahoj Sabi,
    já jsem si koupila právě tři knihy z Baronetu – ty dvě historické romance a Dvanáct vánočních schůzek. Sehnala jsem je v předprodeji, kde byly se slevou 30%, což je fajn:-) Chtěla bych se na ně vrhnout asi na konci listopadu, abych se pěkně naladila na vánoční vlnu:-) Měj se krásně!
    Hanka z ciculka.cz

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: