Mizející dívky Lisy Reganové jsou napínavé a neodložitelné

V poslední době dávám před hutnými historickými a společenskými romány přednost thrillerům a hororům. První listopadovou knížkou byli Pohřbení od Kendry Elliot a další Mizející dívky od Lisy Reganové. Právě na druhou knihu mě nalákaly skvělé recenze a ohlasy čtenářů, a tak jsem usoudila, že mi nesmí chybět. Jak se mi kniha líbila? Souhlasím s ostatními?

Byla dost blízko na to, aby viděla, že dívka napsala na zeď slovo jasnou teplou červenou krví. Vlastně to ani nebylo slovo. Jméno…

Název: Mizející dívky

Autorka: Lisa Reganová

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 382

Rok: 2020

Série: Josie Quinnová 1.

Recenze:

Josie Quinnová je poněkud výbušná policistka s hodností detektiva v americkém městečku Denton v Pensylvánii. Momentálně je suspendována, protože se neudržela a brutálně napadla jednu z pachatelek zločinu. Ve stejné době zmizí jedna z dívek z lepší rodiny ve městě. Josie její zmizení zajímá a chce pomoci s jejím nalezením, ale velitel se k ní staví velmi odmítavě. Josie se nesmí zúčastnit pátrání, vracet se, ani do vyšetřování nijak zasahovat. Jenže pak dojde k nehodě na benzínce, kde Josie právě parkuje. Je pomlácená, ale živá. A také je svědkyní celé situace. Jeden z přeživších svědků jí sdělí záhadnou informaci, se kterou neví, jak naložit. Velitel tvrdí, že se zmizením dívky to nemá nic společného, ale instinkt Josie říká něco jiného. Začne i přes nebezpečí pátrat na vlastní pěst.

Kolik dívek musí zmizet

Než si toho někdo všimne?

Mizející dívky jsou thrillerem, který vás vtáhne do děje od samého začátku. Josie je hodně sympatická hrdinka, alespoň pro mě. Také mám občas problém se udržet a nedat někomu „po hubě“. 😀 Navíc důvody, které k tomu Josie má, jsou mnohdy velmi pochopitelné. Tedy, až na některé výjimky, které v knize nastanou. Ale to nebudu prozrazovat. Josie žije momentálně sama, ve svém zcela novém, ovšem nezařízeném domě, který si koupila poté, co se rozešly s manželem. Ray byl jejím přítelem i láskou od dětství. Znal všechny její démony, těžké dětství i začátky u policie. Proto je pro ni velmi těžké, když ji zradí a dojde na rozvod. Josie hledá útěchu v náručí dalšího policisty, mužného Lukea. Pořád však k Rayovi chová silný cit.

Musím napsat, že se mi hodně líbila jak zápletka s dívkami, která, jak se ukázalo, zasahovala až daleko do budoucnosti a týkala se dokonce některých blízkých osob v okolí Josie. Příběh byl hodně napínavý a já si namáhala mozkové závity, abych odhalila vraha. Něco jsem sice vytušila, ale vše jsem rozhodně neodhalila. Líbil se mi ale i soukromý životní příběh Josie a moc se těším na další díl série až se dozvím, jak to s ní bude dál.

Hodnocení: 95%

Za knihu moc děkuji Cosmopolis a nakladatelskému domu Grada, na jejichž stránkách ji můžete zakoupit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: