Design a site like this with WordPress.com
Začít

Enid Blyton – Správná pětka na Pašeráckém vršku

Máte rádi Správnou pětku? Čtyři děti a psa Tima, které se nezaleknou žádného problému a po hlavě se vrhají do dobrodružství? Pokud ano, tak zpozorněte. Je tady nová audiokniha, v pořadí už čtvrtá, která přináší další dobrodružný příběh této pětice. Správnou pětku na Pašeráckém vršku opět načetla výborná Míša Maurerová a já jsem si poslech užila stejně skvěle, jako jsem kdysi jako malá holka hltala všechny knihy Enid Blytonové.

Název: Správná pětka na Pašeráckém vršku

Autorka: Enid Blyton

Interpret: Michaela Maurerová

Vydavatelství: OneHotBook

Rok: 2020

Recenze:

Anna, George, Julián a Dick se vrací z internátní školy na Kirrinský ostrov, aby zde strávili Velikonoce. Jenže než si začnou pobytu užívat, přižene se vichřice a shodí na dům obrovský jasan. Kirrinská chalupa se stává neobyvatelnou a dětem hrozí, že se budou muset vrátit zpět na internáty. Naštěstí strýc Quentin vymyslí řešení – pošle všechny děti ke svému příteli, jehož syn chodí s Juliánem do školy. Usedlost jeho přítele se nachází na Pašeráckém vršku, je protkána sítí podzemních chodeb a působí velmi tajemně. Má to však háček – majitel domu nesnáší psy.

George nejprve protestuje a odmítá na Pašerácký vršek odjet – bez Tima nedá ani ránu. Nakonec se „umoudří“, ovšem připraví dětem i jejich novému kamarádovi pořádné překvapení – Tima s sebou vezme tajně. Na vršku ho ukryjí v tajných chodbách, do kterých se dá vstoupit dveřmi ve skříni pokoje jejich nového kamaráda. Všechno by bylo v pořádku a dětem by se podařilo psa utajit, nebýt pašeráků, kteří se ukrývali nedaleko. S domem na Pašeráckém vršku měli své plány a příjezd dětí – a hlavně i pozdější příjezd strýce Quentina – jim plány naruší. A to se teprve začnou dít věci!

Nebudu z děje více prozrazovat, abych vás neochudila o napínavý poslech, který je naprosto kouzelný. Opět jsem poslouchala každou volnou chvilinku a nedokázala se odtrhnout. A opět se mnou večer před usnutím poslouchala i Nelinka. Ani jí nevadilo, že to neslyší od začátku. Michaela Maurerová je opravdu jedinečná vypravěčka. Nedokážu si představit, že by Enid Blytonovou načetl někdo jiný.

Hodnocení: 100 %

Audioknihu Správná pětka na Pašeráckém vršku koupíte na stránkách vydavatelství OneHotBook nebo v aplikaci Audiolibrix.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: